http://www.account-bg.info/balansi/

Форуми

Сайт за счетоводство, данъци и осигуряване :: Форуми :: Форум за счетоводство, данъци и осигуряване :: Осигуряване

<< Предишна тема | Следваща тема >>
ръководител транспортна дейност
Отиди на страница  [1] 2 3 Започване на нова тема
Редактори:account-bg.info
Автор Отговор
kalinavasi
чт мар 21 2013, 12:15 Цитирай
kalinavasi
Регистриран потребител #395
Регистриран: сб яну 17 2009, 07:36
съобщения: 59
Съдружник и управител /вписан в ТР като такъв/ на ООД занимаващо се с извозване на отпадъци, се осигурява в друга фирма като СОЛ.
Към фирмата има изискване във връзка с лиценза за извършване на съответната дейност да има " ръководител транспортна дейност".Управителя има документ за издържан изпит и право да извършва тази дейност.
Въпросът ми е:
- може ли от позицията на управител да е и " ръководител транспортна дейност" без да е назначен на трудов или граждански договор и без да плаща допълнителни осигуровки?
Ако не, то може ли ТД да е за 2 или 4 часа?

[ Редактирано чт мар 21 2013, 06:18 ]
Най-отгоре
kalinavasi
чт мар 21 2013, 06:18 Цитирай
kalinavasi
Колеги,никой ли не се е сблъсквал с подобен случай?Моля за вашата помощ!

Най-отгоре
Иван Минков
чт мар 21 2013, 06:47 Цитирай
Регистриран потребител #1581
Регистриран: вт фев 02 2010, 11:23
съобщения: 4082
То по принцип може, обаче какво си мислят онези от ДАИ е важно, а не какво позволява закона. тези от ДАИ много-много не се интерсуват от закона. Аз имам точно такъв управител, малко време ми отне да убедя служителите от ДАИ, че няма проблем той да е и ръководител транспортна дейност, но накрая се съгласиха, че няма проблем, но им бяха доста корави главите в началото.
Най-отгоре
kalinavasi
чт мар 21 2013, 07:37 Цитирай
kalinavasi
Ако успея да убедя ДАИ,дали няма да имам проблем с НАП относно начина на осигуряване на управителя?Дали няма да имат претенции да се осигурява и по трудов договор?
Най-отгоре
account-bg.info
чт мар 21 2013, 07:54 Цитирай

Регистриран потребител #1
Регистриран: сб юни 28 2008, 08:04
съобщения: 1212
За НАП - зависи. Ако управителя е СОЛ, не би трябвало да има проблем. Ако работи по ДУК е възможно да има проблем.
Най-отгоре
kalinavasi
чт мар 21 2013, 08:06 Цитирай
kalinavasi
Много ви благодаря за помощта!
Най-отгоре
Анонимен
пн юни 24 2013, 03:41 Цитирай
Гост
Здравейте!Ако може да попитам може ли едно лице което се осигурява като СОЛ в ЕООД-то си да е и лицето ръководител транспортна дейност.Пред ДАИ това му качество само с документа за правоспособност ли е достатъчно да се докаже? За НАП не мисля, че има значение СОЛ каква точно дейност изпълнява във фипмата?! Много благодаря на отзовалите се:)

Най-отгоре
Анонимен
пн юли 08 2013, 10:46 Цитирай
Гост
имам лице, с успешно издържан изпит за р-л трансп дейност.мога ли да го водя като "Организатор, транспортни средства", вместо "Ръководител транспортна дейност"?благодаря предварително

Най-отгоре
Анонимен
пн юли 08 2013, 12:06 Цитирай
Гост
Можете да го водите както си искате, но има голяма вероятност да имате проблем с ДАИ.
Най-отгоре
Анонимен
пн юли 08 2013, 12:45 Цитирай
Гост
има ли някакво специфично изискване относно "ръководител на транспортна дейност", т.е. да има стаж, да има техн образование?
Най-отгоре
Анонимен
пн юли 08 2013, 01:09 Цитирай
Гост
Единственото изискване е да има издържан изпит за р-л транспортна дейност.
Най-отгоре
Анонимен
пн юли 08 2013, 01:18 Цитирай
Гост
благодаря!какъв тип проблем би създало това в ДАИ?
Най-отгоре
Анонимен
пн юли 08 2013, 03:42 Цитирай
Гост
Проблемът ще е, че няма назначено лице на длъжност "ръководител транспортна дейност"
Най-отгоре
Анонимен
ср юли 10 2013, 01:46 Цитирай
Гост
май ще стане и така!преха го и така!

Най-отгоре
транспорт Мария
ср апр 02 2014, 08:52 Цитирай
Гост
Здравейте,

бих искала да се допитам до вас относно ръководител транспортна дейност. Разбрах, че ни трябва човек, който освен висше образование, трябва да има и минимум 5 години трудов стаж по специалността. За да имаме лиценз за транспортната комания ни трябва само по документи човек на такава длъжност. Има ли някой, който може да помогне?

Благодаря много!
Най-отгоре
Иван Минков
ср апр 02 2014, 09:50 Цитирай
Регистриран потребител #1581
Регистриран: вт фев 02 2010, 11:23
съобщения: 4082
Ако очаквате някой да си даде документа за да го ползвате, вероятно няма да стане. Все пак този човек носи отговорности за техническа безопасност, за произшествия и аварии - не мисля, че някой ще се съгласи само да му използвате името без да контролира работата.
Най-отгоре
Анонимен
ср май 28 2014, 11:11 Цитирай
Гост
транспорт Мария- ако проявявате интерес кажете , за да ви пратя email/телефон , за да се разберем!
Най-отгоре
Анонимен
вт дек 23 2014, 11:55 Цитирай
Гост
мен ме късат 2 пъти на изпита...нямам се за глупава,мисля,че има нещо друго...най-вероятно пари за нов и нов изпитт...
Най-отгоре
Анонимен
ср яну 07 2015, 01:20 Цитирай
Гост
Здравейте! Имам следния въпрос Ръководител транспорт може ли да бъде назначен по граждански договор, без той да надвишава сума след приспадане на данъчно признатите разходи от 359,99 лв? Логиката е че тогава работодателят няма да плаща осигуровки за негова сметка и това би означавало, че не развива дейност?! Би било проблем пред ДАИ. Предварително благодаря за отговора!
Най-отгоре
Анонимен
пт яну 16 2015, 01:25 Цитирай
Гост
зДравейте,
аз също се интересувам може ли ръководител транспортна дейност да е назначен на граждански договор?
Най-отгоре

Бърз отговор:

Отиди на страница  [1] 2 3   Започване на нова тема

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF