http://www.account-bg.info/balansi/

Каталог Избрано от системата Въпроси и отговори на МТСП

Избери категория  
Статии
Бащата на детето ни има ли право да ползва отпуск по чл.167а, тъй като нямаме сключен граждански брак, но живеем в едно домакинство и детето е признато от него? В случай,че бащата има това право, възможно ли е аз като майка да ползвам отпуска му по чл.167а с негово съгласие?
2010г април родих дете, 2011г април се върнах на работа, сега живот и здраве ми предстои второ раждане през август,въпросът ми е как ще ми се изчисли майчинството
детето ми през април месец ще навърши 2 години. Въпросът ми е възможно ли е майка ми да вземе майчинството за третата година, както го е направила и сега през втората година.
Получавам обезщетение от бюрото по труда. Имам ли право да работя на граждански договор?
Имам ТЕЛК с 30% ограничена работоспособност. Имам ли право на защита при уволнение?
ЗА ФОРМИРАНЕ НА ЗАПЛАТИ И ОСИГУРЯВАНЕ КОЙ ПРАГ ДА ВЗЕМЕМ ? МРЗ=270 ЛВ. ИЛИ МИН.ПРАГ ЗА ПРОФЕСИЯТА = 260ЛВ.?
На 16.02.2012г.навършвам 60 г. и имам 38 г. трудов стаж-На коя дата трябва да ми бъде връчано предизвестието ?
Служител, който е възстановен на работа, след признаване на уволнението за незаконосъобразно, има ли право на платен отпуск за времето, в което се зачита за стаж по чл. 354, ал.1, т.1, но не е полаган труд? Предвид отмяната на заповедта за уволнение, възстановеният служител, дължи ли връщане на изплатеното обезщетение по чл. 224 от КТ?
Уча във висше учебно заведение задобно обучение от 2009 г. Тази година смених местоработата си. Въпросът ми е: Новият работодател има ли право да даде съгласие за ползване на ученически отпуск след като при кандидатстването ми не ми е бил работодател, съответно нямам неговото съгласие за кандидатстване?
редовна студентка съм записана на 29 Септември 2011 за магистратура.Дипломирана съм за бакалавър Януари 2011.Имам дете родено на 29 Юни 2011 имам ли право на еднократната помощ за майки студентки?
Работя на трудов договор като работата ми е непрекъснато свързана с компютър. Ако вследствие на работата ми зрението ми намалее и имам предписание от лекар да сложа очила, работодателя длъжен ли е да плати за тях?
Работя по основен договор на 4 часа и на втори тр. д-р при др. работодател на 4 часа.Колко ми е трудовия стаж по основия договор и общо по двата
Откога е в сила това,че здравното осигуряване на безработни лица, които не получават обезщетения за безработица, но получават енергийни помощи, се плаща от държавата?-за 5-те месеца на получаване на енергийни помощи. Ще има ли и тази година раздаване на хранителни помощи от Червения кръст и евентуално кога?
Дъщеря ми живее в САЩ от 2008г, където замина като студентка и завърши магистратура там. В България има около 2 години трудов стаж, но съпругът и е там и там живеят и работят. Оттогава не е осигурявана в България. Предстои и раждане там и бих въпросут ми е мога ли аз да ползвам майчинството според нашето законодателство.
Работя като фелдшер на 12 часово дежурство в здравна служба към предприятие. В същото има стол за ползване . Имам ли право на безплатна храна по Наредба 11?
Във фирмата имаме работници, неизползвали повече от 10 раб. дни платен годишен отпуск за 2011 год. Могат ли тези дни да се включат в графика за отпуски за 2012 год.?
Всеки работодател трябва да предели периодичността на извършването на измерванията на факторите на работната среда, един от които е осветеността. В чл. 381 на Наредба № 16-116 е посочен период за периодично измерване на осветеността в работните помещения - ежегодно. Може ли да се определи периодичност на измерване на осветеността по-голяма от 1 г?
За безработни без право на обезщетение за безработица, които получават енергийни помощи, държавата плаща ли здравни осигуровки за месеците, за които се получават енергийните помощи?
Може ли да съм редовен докторант и да съм на трудов договор с 4 или 8 часов работен ден при настоящия или друг работодател.
Има ли право работодател да принуди работника да си ползва платеният отпуск при връчено от негова страна предизвестие за освобождаване.
Отиди на страница  [1] 2 3 4 5  
Гласувате за нашия сайт в мрежата на Google +1
Custom Search
 

Здравей

Потребител:

Парола:


Помни ме

[ ]
[ ]
 
Описание на счетоводните сметки
705 Приходи от...

Чрез сметка 705 се отчита частта от финансиранията, която се признава за приход за съответния отчетен период. Сметка 705 се дебитира при...


443 Ценови разлики по липси и...

Чрез сметка 443 се отчитат разликите между отчетната стойност на липсващите активи и стойността, с която са задължени начетените лица за...


503 Разплащателна сметка в...

Чрез сметка 503 предприятията отчитат паричните средства, намиращи се на съхранение в банки, с които те извършват разплащания с други...


699 Други извънредни...

Чрез сметка 699 се отчитат разходи, които не са обхванати чрез останалите сметки от групата, като брак на активи, събития от минали...


Към списъка с всички статии
Време за изпълнение:0.0428 сек.,0.0094 от тях за заявки.БД заявки:23. Сървър памет:3,700kb