Статия
Има ли право на допълнително възнаграждение за трудов стаж и професионален опит управител назначен на договор за управление и контрол? Същия е назначен и в друга фирма на 4 часа по трудов договор, следва ли в тази фирма да получи допълнително възнаграждение за трудов стаж и професионален опит само върху тези 4 часа?


Договорът за управление и контрол не е трудов договор и спрямо него КТ и нормативните актове по неговото прилагане не се прилагат. Прилагат се клаузите, договорени в самия договор.
В чл. 12, ал. 8 от Наредбата за структурата и организацията на работната заплата е предвидено, че допълнителното трудово възнаграждение за трудов стаж и професионален опит се заплаща за действително отработено време в рамките на съответната месечна продължителност на работното време само по основното трудово правоотношение, а при непълно работно време - по всеки отделен трудов договор до допълването им до съответната месечна продължителност на работното време. Предвид цитираната разпоредба лицето има право на допълнителното трудово възнаграждение за трудов стаж и професионален опит за 4 часа по трудовия договор.

LAN_306Сайт за счетоводство, данъци и осигуряване


Време за изпълнение:0.0267 сек.,0.0049 от тях за заявки.БД заявки:15. Сървър памет:1,758kb