Въпрос
Стана ясно,че работодател земеделски производител раздал рента в натура е длъжен да подаде декларация по чл.73 от ЗДДФЛ за всички лица получили рента, но питането ми е лицата следва ли да подадат декларация по чл.50 от ЗДДФЛ?

Рентата е необлагаем доход за лицата, които я получават.
Лицата които получават доходи по чл. 13 ал. 1 от ЗДДФЛ не са задължени да подават данъчна декларация.
То и това е една от идеите на тази справка по чл. 73 от ЗДДФЛ - да се получава информация в НАП за доходите на лица които не подават декларации, защото са придобили само необлагаеми доходи.

LAN_306Сайт за счетоводство, данъци и осигуряване


Време за изпълнение:0.0373 сек.,0.0048 от тях за заявки.БД заявки:15. Сървър памет:1,758kb