Въпрос
Имам хранителен магазин и искам за счетоводни цели да си отнеса на разход бракуваната стока, но нямам сключени договори с фирми за екарисаж или пък с хей. Дължи ли се ДДС на брака както при липсите от ревизии и дали брака се признава за данъчни цели при облагането по ЗКПО?

Условията на които трябва да отговаря бракуваната стока за де не бъде начисляван ДДС са разписанив чл. 79 и следващите от ЗДДС - прочетете и ако вашите стоки отговарят на тези условия - не начислявате ДДС.

Условията, при които разходът на бракуваните стоки е признат за данъчни цели, са разписани в чл 28 от ЗКПО - ако отговаряте на условията не коригирате счетоводната печалба.

LAN_306Сайт за счетоводство, данъци и осигуряване


Време за изпълнение:0.0278 сек.,0.0051 от тях за заявки.БД заявки:15. Сървър памет:1,757kb