http://www.account-bg.info/balansi/

Каталог Избрано от системата Въпроси и отговори на МТСП

Статия
Назад към списъка  Версия за печат  Изпрати на приятел
Служител, който е възстановен на работа, след признаване на уволнението за незаконосъобразно, има ли право на платен отпуск за времето, в което се зачита за стаж по чл. 354, ал.1, т.1, но не е полаган труд? Предвид отмяната на заповедта за уволнение, възстановеният служител, дължи ли връщане на изплатеното обезщетение по чл. 224 от КТ?
Предназначението на платения годишен отпуск е за почивка и възстановяване на изразходваната в трудовия процес работна сила от работника или служителя. Тъй като в периода от уволнението до възстановяването му на заеманата преди уволнението длъжност с влязло в сила съдебно решение, лицето реално не е полагало труд, мнението ни е, че за това време няма право на платен годишен отпуск.
Гласувате за нашия сайт в мрежата на Google +1
Custom Search
 

Здравей

Потребител:

Парола:


Помни ме

[ ]
[ ]
 
Описание на счетоводните сметки
495 Разчети по...

Чрез сметка 495 предприятията отчитат сметните си взаимоотношения със застрахователни предприятия във връзка с различни...


613 Разходи за бъдещи...

Чрез сметка 613 се отчитат разходите, които са извършени през отчетния период, а се отнасят за бъдещи периоди. При отразяване на...


204 Машини, съоръжения и...

Чрез сметка 204 се отчитат енергетичните и двигателните машини и оборудване, производствените машини и оборудване, измервателните и...


304...

Чрез сметка 304 се отчитат готовите продукти, предназначени за продажба. Документирането на стоките в търговските обекти се...


Към списъка с всички статии
Време за изпълнение:0.0261 сек.,0.0072 от тях за заявки.БД заявки:21. Сървър памет:2,062kb