Каталог Избрано от системата Въпроси и отговори на МТСП

Статия
Назад към списъка  Версия за печат  Изпрати на приятел
редовна студентка съм записана на 29 Септември 2011 за магистратура.Дипломирана съм за бакалавър Януари 2011.Имам дете родено на 29 Юни 2011 имам ли право на еднократната помощ за майки студентки?
Еднократна парична помощ за отглеждане на дете до една година от майка (осиновителка) студентка, учеща в редовна форма на обучение, се отпуска въз основа на подадена молба-декларация по образец, утвърден от министъра на труда и социалната политика. Към молба-декларацията се прилагат следните документи: 1. копие от удостоверение за раждане на децата, за които се иска помощта; 2. копие от заповедта на директора на дирекция "Социално подпомагане" и/или решението на съда за настаняване на децата в семейство на роднини, близки или в приемно семейство по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето - в случаите по чл. 6а, ал. 5 Закона за семейните помощи за деца; 3. уверение от висшето училище за лицата по чл. 8в, ал. 1 и 4 ЗСПД, че са записани като редовни студенти към датата на подаване на молба-декларацията; 4. лична карта (за справка).Документи се подават в дирекция "Социално подпомагане"по постоянен адрес.
Гласувате за нашия сайт в мрежата на Google +1
Custom Search
 

Здравей

Потребител:

Парола:


Помни ме

[ ]
[ ]
 
Описание на счетоводните сметки
Време за изпълнение:0.0229 сек.,0.0053 от тях за заявки.БД заявки:20. Сървър памет:3,657kb