Каталог Избрано от системата Въпроси и отговори на МТСП

Статия
Назад към списъка  Версия за печат  Изпрати на приятел
Работя като фелдшер на 12 часово дежурство в здравна служба към предприятие. В същото има стол за ползване . Имам ли право на безплатна храна по Наредба 11?
Въпросът Ви е свързан с разпоредби на Наредба № 11 от 21.12. 2005 г. за определяне на условията и реда за осигуряване на безплатна храна и/или добавки към нея (обн. ДВ, бр. 1 от 2006 г.).
Съгласно наредбата безплатна храна и/или добавки към нея се осигуряват на работници и служители, които работят в предприятия със специфичен характер и организация на труда, като е необходимо да са налице едновременно поне по едно условията на ал. 1 и ал. 2 от чл. 2, от наредбата. От предоставената от Вас информация е видно, че въпреки че заеманата от Вас длъжност отговаря на условията за специфична организация на труда по ал. 2 на чл. 2, не е изпълнено условието на ал. 1 от същия член, т.е. работата Ви като фелдшер в здравна служба на предприятие не може да се определи като такава със специфичен характер на труда по смисъла на Наредба 11.
Гласувате за нашия сайт в мрежата на Google +1
Custom Search
 

Здравей

Потребител:

Парола:


Помни ме

[ ]
[ ]
 
Описание на счетоводните сметки
Време за изпълнение:3.2612 сек.,0.0162 от тях за заявки.БД заявки:20. Сървър памет:3,655kb