http://www.account-bg.info/balansi/

Каталог Избрано от системата Въпроси и отговори на МТСП

Статия
Назад към списъка  Версия за печат  Изпрати на приятел
Във фирмата имаме работници, неизползвали повече от 10 раб. дни платен годишен отпуск за 2011 год. Могат ли тези дни да се включат в графика за отпуски за 2012 год.?
Съгласно чл. 173, ал. 1 от КТ до 31 декември на предходната календарна година работодателят утвърждава график за ползването от работниците и служителите на платения годишен отпуск за следващата календарна година след консултации с представителите на синдикалните организации и представителите на работниците и служителите по чл. 7, ал. 2. Графикът се изготвя така, че да се даде възможност на всички работници и служители да ползват платения си годишен отпуск до края на календарната година, за която се полага.
Отлагане на ползването на платен годишен отпуск от 2011 г. за следващата календарна година може да се осъществи съгласно чл. 176, ал. 1 от КТ (от работодателя поради важни производствени причини), от работника или служителя (при уважителни причини по негово писмено искане), като общият размер на отложения отпуск по ал. 1 и 2 е не може да бъде повече от 10 работни дни (чл. 176, ал. 3 от КТ). Следва да се има предвид, че съгласно чл. 176а от КТ когато платеният годишен отпуск или част от него не е ползван до изтичане на две години от края на годината, за която се полага, независимо от причините за това, правото на ползването му се погасява по давност. Както е видно от разпоредбата, независимо от причините,/ т. е. извън случаите по чл. 176 / поради които не е ползван платения годишен отпуск, правото на ползване се погасява с изтичане на предвидения в разпоредбата 2 годишен давностен срок. Правото на ползване на отпуск за 2011 г. се погасява на 31.12.2013 г. С писмено разрешение на работодателя лицето може да ползва платения си годишен отпуск в рамките на този срок.
Гласувате за нашия сайт в мрежата на Google +1
Custom Search
 

Здравей

Потребител:

Парола:


Помни ме

[ ]
[ ]
 
Описание на счетоводните сметки
504 Разплащателна сметка във...

Чрез сметка 504 предприятията отчитат собствените и привлечените парични средства във валута, с които извършват разплащания с други...


452 Разчети за данък върху...

Чрез сметка 452 предприятията отчитат сметните си отношения с държавния бюджет като платци на данъци за сметка на печалбата. Сметка 452...


705 Приходи от...

Чрез сметка 705 се отчита частта от финансиранията, която се признава за приход за съответния отчетен период. Сметка 705 се дебитира при...


613 Разходи за бъдещи...

Чрез сметка 613 се отчитат разходите, които са извършени през отчетния период, а се отнасят за бъдещи периоди. При отразяване на...


Към списъка с всички статии
Време за изпълнение:0.0564 сек.,0.0096 от тях за заявки.БД заявки:21. Сървър памет:2,064kb