Каталог Избрано от системата Въпроси и отговори на МТСП

Статия
Назад към списъка  Версия за печат  Изпрати на приятел
Може ли работник, чийто основен трудов договор е за работа при специфични условия/спешна помощ/ и е с намалено работно време 7 часа да сключи договор чл. 111 от КТ за работа в администрация на 5 часа извън установеното работно време по основния трудов договор?

Разпоредбата на чл. 112, т.1 от Кодекса на труда)КТ) предвижда забрана за полагането на допълнителен труд от работници или служители, които работят при специфични условия и рисковете за живота и здравето им не могат да бъдат отстранени или намалени, независимо от предприетите мерки - за работа при същите или други специфични условия. Следователно ако работата по втория трудов договор не попада срез забраните няма пречка да се сключи трудов договор по чл.111 от КТ.
Гласувате за нашия сайт в мрежата на Google +1
Custom Search
 

Здравей

Потребител:

Парола:


Помни ме

[ ]
[ ]
 
Описание на счетоводните сметки
Време за изпълнение:0.0258 сек.,0.0064 от тях за заявки.БД заявки:20. Сървър памет:3,655kb