http://www.account-bg.info/balansi/

Въпроси и отговори - архив - това е архив на въпроси задавани в сайта през 2008 и 2009 г.

Въпрос
Назад към списъка  Версия за печат  Изпрати на приятел
Въпрос: През 2008г. ЕООД има изплатени суми по ДУК. Трябва ли да ги включа в справката за изплатени доходи на физически лица? Нали доходите по ДУК за 2008 г. са приравнени на трудови. Декларират ли се някъде другаде?
Отговор: Изплатените сумо по ДУК за 2008 г. не се декларират в справката по чл. 73 от ЗДДФЛ.
Относно подаването на ГДД почл. 50 от ЗДДФЛ - важат правилата за доходите от трудови правоотношения.
Гласувате за нашия сайт в мрежата на Google +1
Custom Search
 

Здравей

Потребител:

Парола:


Помни ме

[ ]
[ ]
 
Описание на счетоводните сметки
421...

Чрез сметка 421 се отчитат вземанията и задълженията към персонала по начислени възнаграждения и други плащания; по различни удръжки -...


613 Разходи за бъдещи...

Чрез сметка 613 се отчитат разходите, които са извършени през отчетния период, а се отнасят за бъдещи периоди. При отразяване на...


151 Получени краткосрочни...

Чрез сметка 151 се отчитат получените краткосрочни заеми. Заемите в чуждестранна валута се оценяват по централния курс на...


791 Отписани...

Чрез сметка 791 се отчитат отписаните задължения с изтекъл срок на погасителна давност, както и тези по предявени искове, отхвърлени с...


Към списъка с всички статии
Време за изпълнение:0.0431 сек.,0.0086 от тях за заявки.БД заявки:21. Сървър памет:2,059kb