http://www.account-bg.info/balansi/

Въпроси и отговори - архив - това е архив на въпроси задавани в сайта през 2008 и 2009 г.

Въпрос
Назад към списъка  Версия за печат  Изпрати на приятел
Въпрос: Здравейте, при срочен трудов договор трябва ли да подавам уведомление за превръщане в безсрочен? Нали съгласно чл.69;ал.1 от КТ след отработени 5 дни от работника и съгласие на работодателя той автоматично се превръща в безсрочен и не се подава уведомление. Защото в НАП ми казаха, че трябва да подам доп. споразумение.Проблема е, че съм изпуснала 3 дневния срок и така ще бъдем глобени. Кажете ми какво да направя?
Отговор: Нали съгласно чл.69;ал.1 от КТ след отработени 5 дни от работника и съгласие на работодателя той автоматично се превръща в безсрочен и не се подава уведомление - това последното, по-черното не го пише в кодекса на труда. Така, че подайте си уведомление както са ви казали.
Гласувате за нашия сайт в мрежата на Google +1
Custom Search
 

Здравей

Потребител:

Парола:


Помни ме

[ ]
[ ]
 
Описание на счетоводните сметки
612 Разходи за спомагателна...

Чрез сметка 612 се отчитат извършените разходи в спомагателната дейност на предприятието. Спомагателна дейност за предприятието е тази,...


602 Разходи за външни...

Чрез сметка 602 се отчитат разходите на предприятието за ползвани услуги, извършени от трети лица, в т. ч. разходи за реклама, съобщения и...


122 Неразпределена печалба от минали...

Чрез сметка 122 се отчита неразпределената печалба от минали години. Сметка 122 се дебитира при: 1. Заделяне на част от печалбата за...


725 Финансови приходи за бъдещи...

Чрез сметка 725 се отчитат разсрочените финансови приходи, които се признават за текущи през следващи отчетни периоди. Аналитичното...


Към списъка с всички статии
Време за изпълнение:0.0313 сек.,0.0099 от тях за заявки.БД заявки:21. Сървър памет:2,064kb