http://www.account-bg.info/balansi/

Въпроси и отговори - архив - това е архив на въпроси задавани в сайта през 2008 и 2009 г.

Въпрос
Назад към списъка  Версия за печат  Изпрати на приятел
Въпрос: Имам хранителен магазин и искам за счетоводни цели да си отнеса на разход бракуваната стока, но нямам сключени договори с фирми за екарисаж или пък с хей. Дължи ли се ДДС на брака както при липсите от ревизии и дали брака се признава за данъчни цели при облагането по ЗКПО?
Отговор: Условията на които трябва да отговаря бракуваната стока за де не бъде начисляван ДДС са разписанив чл. 79 и следващите от ЗДДС - прочетете и ако вашите стоки отговарят на тези условия - не начислявате ДДС.

Условията, при които разходът на бракуваните стоки е признат за данъчни цели, са разписани в чл 28 от ЗКПО - ако отговаряте на условията не коригирате счетоводната печалба.
Гласувате за нашия сайт в мрежата на Google +1
Custom Search
 

Здравей

Потребител:

Парола:


Помни ме

[ ]
[ ]
 
Описание на счетоводните сметки
203...

Чрез сметка 203 се отчитат сградите с производствено и непроизводствено предназначение, които осигуряват условия за производството и...


442 Вземания по липси и...

Чрез сметка 442 предприятията отчитат вземанията си от персонала за причинените от него липси и повреди на активи, за нанесените щети и...


454 Разчети за данъци върху доходи на физически...

Чрез сметка 454 предприятията отчитат сметните си отношения за удържаните данъци върху дохода от персонала или други физически лица в...


453 Разчети за данък върху добавената...

Чрез сметка 453 предприятията отчитат сметните си взаимоотношения с държавата като платци на данъка върху добавената стойност. Към...


Към списъка с всички статии
Време за изпълнение:0.0623 сек.,0.0178 от тях за заявки.БД заявки:21. Сървър памет:2,062kb