http://www.account-bg.info/balansi/

Форуми

Сайт за счетоводство, данъци и осигуряване :: Форуми :: Форум за счетоводство, данъци и осигуряване :: Счетоводство

<< Предишна тема | Следваща тема >>
В коя от двете държави да регистрирам ЕООД?
Започване на нова тема
Редактори:account-bg.info
Автор Отговор
Лада Иванова
сб фев 22 2014, 09:03 Цитирай
Гост
Здравейте!
Омъжена съм и живея и работя в Солун, Гърция. Работя като техн.помощник в офис. Искам да доставям български стоки, по-точно бълг.козметика /на първо време/ на магазини в Солун. Български гражданин съм. Дали е по-добре да регистрирам ЕООД в Гърция или в България.
Аз ще се занимавам изцяло с дейността, защото работата ми в офиса е на 4 часа.
Тук счетоводителите не могат да ми обяснят. Затова се обръщам към НАШ счетоводител.
Имам предвид, че живея в Гърция, доставките ще са само за Гърция, но на български стоки!
Какво би утежнило работата ми, ако ЕООД -то е в България, имам предвид счетоводното отчитане.И при положение,че съм тук, трябва ли да назнача пр.управител там.
Благодаря много!
Най-отгоре
Анонимен
нд фев 23 2014, 12:46 Цитирай
Гост
Зависи от това, къде ще получавате плащанията - в България или в Гърция. Ако ще ги продавате на магазини в Солун, единственият начин да ви плащат в България е да ви плащат по банкова сметка в България. Тогава фирмата ви може да бъде регистрирана и в България. (Внимание: Банките ще таксуват международен превод, което ще оскъпи вашата стока. )
Другата възможност е да получавате плащанията в Гърция: по банков път или в брой. А за да получавате плащания във връзка с търговска дейност в която и да е държава, следва да имате банкова сметка или касов апарат в тази държава. За това трябва да имате фирма в Гърция. Теоретически е възможно, в Гърция да си откриете банкова сметка на българската фирма, но фирмата трябва да има данъчна регистрация в Гърция, което е равносилно на това, да имате фирма в Гърция и по-точно да имате филиал на българската си фирма в Гърция.
От гледна точка на данъците и на възнаграждение за счетоводство, Българска фирма най-вероятно ще бъде по-изгодно. А относно управителя на българската фирма, Вие можете да бъдете управител на собствената си фирма, независимо че живеете в друга държава.
Най-отгоре
Иван Минков
нд фев 23 2014, 07:12 Цитирай
Регистриран потребител #1581
Регистриран: вт фев 02 2010, 01:23
съобщения: 4082
По принцип в България е по-изгодно да имаш фирма от гледна точка на данъците, но дали за вас ще е удачно зависи от това как ще продавате стоката - ако доставката е директно до гръцкия клиент - може в България, но ако се каните да дъжите стоката във ваш склад в Гърция и от там да продавате - няма да стане с българската фирма.
Най-отгоре
Lada
вт фев 25 2014, 05:57 Цитирай
Регистриран потребител #7596
Регистриран: сб фев 22 2014, 09:20
съобщения: 3
Много, много благодаря. Абе, друго си е българското!
Най-отгоре
Анонимен
чт мар 23 2017, 11:18 Цитирай
Гост
Живея и работя в гърция и искам да отворя магазин в българия и имам само лична карта не съм работела в българия какви документи ми трябват и данъка къде ще го плащам?
Най-отгоре
Анонимен
вт апр 24 2018, 09:12 Цитирай
Гост
Здравейте имам запитване,искам да отворя фирма в България ООД с дейност в Гърция автосервиз.двамата съдружника ще работят там.Искам да разбера какви ще са ни задълженията ни тук към държавата и какви в Гърция.Благодаря

Най-отгоре

Бърз отговор:

Започване на нова тема

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF