http://www.account-bg.info/balansi/

Форуми

Започване на нова тема
Редактори:account-bg.info
Автор Отговор
1211
нд яну 26 2014, 01:06 Цитирай
Гост
Здравейте, извършвам фризьорски услуги от 2005 г. Завършила съм Стопанско управление. Според Вас мога ли да си подписвам финансовите отчети сама?
Най-отгоре
XXXXX
нд яну 26 2014, 01:20 Цитирай
Регистриран потребител #2647
Регистриран: пт дек 17 2010, 12:21
съобщения: 918
Чл. 35. (1) Съставител на финансов отчет може да бъде лице, което отговаря на посочените изисквания за задължителна минимална степен на завършено образование и съответстващ към него професионален стаж, както следва:
1. с висше счетоводно-икономическо образование и стаж в областта на счетоводството, външния, вътрешния одит и финансовата инспекция, данъчните ревизии или като преподавател по счетоводство и контрол, съответно:
а) при магистърска степен - 2 г.;
б) при бакалавърска степен - 3 г.;
в) при степен "специалист" - 4 г.;
2. с друго висше икономическо образование и 5 г. стаж в областта на счетоводството, външния, вътрешния одит и финансовата инспекция, данъчните ревизии или като преподавател по счетоводство и контрол;
3. със средно икономическо образование и 8 г. стаж като счетоводител.

Това са изискванията за съставител на ГФО. Доколкото ми е известно стопанското управление е икономическа кпециалност. Пресметнете какъв стаж в областта на счетоводството имате и дали е достатъчен според степента на образованието Ви. Най-накрая преценете практическите си възможности.
Това е.
Най-отгоре
Анонимен
нд яну 26 2014, 01:36 Цитирай
Гост
Имам предвид дали осигурителния стаж в собствената ми фирма са признава...
Най-отгоре
XXXXX
нд яну 26 2014, 02:02 Цитирай
Регистриран потребител #2647
Регистриран: пт дек 17 2010, 12:21
съобщения: 918
Ако чрез собствената си фирма извършвахте счетоводни услуги -със согурност стажа щеше да се признава, но в твоя случай не мога да дам категоричен отговор.
Най-отгоре
Анонимен
нд яну 26 2014, 03:07 Цитирай
Гост
Логично стац във фирма извършваща фризьорски услуги да не се зачита за стаж по специалност "счетоводствоо"
Най-отгоре
Анонимен
чт фев 06 2014, 12:44 Цитирай
Гост
Не можете да сте съставител на ГФО поради липсата на ценз. Каква е специалността ви от стопанското управление.
Най-отгоре
vmone
чт фев 06 2014, 03:45 Цитирай
vm1
Регистриран потребител #6321
Регистриран: пн яну 28 2013, 03:14
съобщения: 49
Според мен, ако сте извършвали дейностите присъщи на "оперативен счетоводител" в дружеството ви, дори и безвъзмездно, отговаряте на изискванията за съставител на ГФО.
Най-отгоре
millla
ср юни 12 2019, 07:20 Цитирай
Регистриран потребител #8721
Регистриран: ср юни 12 2019, 06:54
съобщения: 1
Има три категории лица, които могат да бъдат съставители на ГФО:
1. Физически лица (професионални счетоводители), които трябва да отговарят на изискванията за минимална степен на завършено образование и съответстващ към него действителен стаж по специалността
2. Счетоводни предприятия
3. Третата категория съставители на финансови отчети са самите собственици или съдружници в отчитащото се предприятие, без за тях да се изисква да имат завършено образование и съответстващ към него действителен стаж по специалността
Повече инфо в сайта на счетоводна кантора Профирмс: https://profirms.bg/schetovodni-uslugi/

Най-отгоре

Бърз отговор:

Започване на нова тема

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF