http://www.account-bg.info/balansi/

Форуми

Сайт за счетоводство, данъци и осигуряване :: Форуми :: Форум за счетоводство, данъци и осигуряване :: Счетоводство

<< Предишна тема | Следваща тема >>
Кой счетоводител ? ? ? ? ?
Отиди на страница  [1] 2 Започване на нова тема
Редактори:account-bg.info
Автор Отговор
zzzzzzzzzz
чт мар 07 2013, 03:59 Цитирай
Регистриран потребител #6395
Регистриран: чт мар 07 2013, 03:31
съобщения: 8
Привет на всички от форума. Бих искал да споделя със вас следния въпрос.
В момента сменявам счетоводителят си. Каква информация трябва да изисквам от бъдещият ми счетоводител преди да започна работа със него, за да съм сигурен, че той ще върши работата си "качествено". Трябва ли да искам да ми представи дипломата си, някакви сертификати и лицензи ? И по конкретно: с извинение как предварително да разбера дали един счетоводител е "кадърен" или "некадърен". Може ли счетоводителят да подпише някаква декларация, със която да носи отговорност/съдебна/ за бъдещи грешки допуснати от него, а не само да гледа да прибира месечната такса. Благодаря предварително!
Най-отгоре
XXXXX
чт мар 07 2013, 04:06 Цитирай
Регистриран потребител #2647
Регистриран: пт дек 17 2010, 02:21
съобщения: 918
Диплома за образование и документ за стаж могат да Ви послужат само да определите, дали лицето отговаря на минималните изисквания за съставител на годишния финансов отчет.
Дали е къдърен или не трудно ще разберете по документи. Евентуално от препоръки, но ите може да са "на килограм". Разпитайте близки и познати за "добър" счетоводител, като предварително си изяснете какво значи "добър" и "къдърен".
Можете да поискате справка за предишни работодатели, за предишни или настоящи клиенти, за основанията за прекратяване на договорите с тях. Свържете се с тях и поискайте информация.
Това с декларацията не ми звучи ефективно и законосъобразно. По-добре да си включите в договора някакви неустойки да вреди, възникнали от действията или бездействеито на счетоводителя.
Най-отгоре
zzzzzzzzzz
чт мар 07 2013, 04:30 Цитирай
Може ли предишния счетоводител да ми направи "мръсно" по някакъв начин за това, че съм го сменил със друг?
Най-отгоре
XXXXX
чт мар 07 2013, 04:40 Цитирай
Защо да не може? Има достатъчно информация. Недай боже да има и някои документи, които правомерно или неправомерно е задържал.
Ама дали му стиска и дали ще го направи си е негов проблем.
Най-отгоре
zzzzzzzzzz
чт мар 07 2013, 05:19 Цитирай
Как мога да се предпазя ?
Най-отгоре
XXXXX
чт мар 07 2013, 05:27 Цитирай
Никък.
Единственото спасение - да вършите всичко според закона. Така, дори предходния счетоводител да предизвика някоя проверка, ще излезете сух от водата.
Не разчитайте на "добрите и коректни" взаимоотношения по време на работа. Човешкото око е ненаситно.
Най-отгоре
ДА
чт мар 07 2013, 08:53 Цитирай
Гост
А защо го сменяте!?Може би малко му плащате?При малко заплащане-винаги счетоводителя е некадърен!
Най-отгоре
Анонимен
пт мар 08 2013, 09:30 Цитирай
Гост
А счетоводителят как да бъде сигурен че Вие сте кадърен работодател? Нали, това ще стане ясно в един по-късен момент, пък за заплащането на труда на счетоводителя........е според отговорността
Най-отгоре
account-bg.info
пт мар 08 2013, 09:43 Цитирай

Регистриран потребител #1
Регистриран: сб юни 28 2008, 11:04
съобщения: 1212
За да сте сигурен, че счетоводителя си върши работата и е кадърен трябва поне малко да разбирате от неговата работа. За да сте качествен управител на една фирма трябва да имате поне базови познания по управленско счетоводство.
Най-отгоре
Анонимен
пт мар 08 2013, 03:01 Цитирай
Гост
Да повторя питането. Аджеба, кажете защо го сменяте????
Най-отгоре
zzzzzzzzzz
пт мар 08 2013, 03:56 Цитирай
ДА написа ...

А защо го сменяте!?Може би малко му плащате?При малко заплащане-винаги счетоводителя е некадърен!

Ако са му малко парите, нека да поиска повече. Ако са ми много парите ще отида при друг, ако ме устройва ще остана, но не мисля, че начина да поиска повече пари е като демонстрира некомпетентност. Във интерес на истината, аз който нищо не разбирам от счетоводство, във някои случаи излиза, че знам повече от него, защото виждайки го как работи се принуждавам да чета законите и четейки ги, за съжаление наистина излиза, че съм прав.
Най-отгоре
zzzzzzzzzz
пт мар 08 2013, 04:17 Цитирай
Анонимен написа ...

А счетоводителят как да бъде сигурен че Вие сте кадърен работодател? Нали, това ще стане ясно в един по-късен момент, пък за заплащането на труда на счетоводителя........е според отговорността

Работя с него от 3 години. Познаваме се достатъчно добре. Аз не го карам да върши моята работа, докато аз съм принуден да върша неговата. Дошло е време да отида при него, да му отворя учебника и да му покажа от коя страница да чете.
Как да разбирам, че заплащането е според отговорността ? Ако му плащам повече, какво ми дава гаранция, че няма де е същото. Когато започнахме работа, той не каза, че за тези пари ще бъде безотговорен. Или се работи или не се работи, не виждам разлика във отговорността. И за каква отговорност става дума, ако всичко се прави според закона, който явно трябва да бъде прочетен.
Най-отгоре
zzzzzzzzzz
пт мар 08 2013, 04:20 Цитирай
account-bg.info написа ...

За да сте сигурен, че счетоводителя си върши работата и е кадърен трябва поне малко да разбирате от неговата работа. За да сте качествен управител на една фирма трябва да имате поне базови познания по управленско счетоводство.

Ако нямах базови познания по управленско счетоводство, нямаше да виждам, че допуска грешки и да си пиша със вас във този сайт.
Най-отгоре
ДА
пт мар 08 2013, 06:02 Цитирай
Гост
Ами естествено е да се самнявам във вашата лоялност като работодател,поне аз.Защото и аз работих 3 години с една фирма,която поех в пълен батак и я оправих,и след годишно приключване,което беше изчакано явно да мине,без да ми се казва,че са им много парите,които ми плащат,си намериха друг,за по-малко пари.При вече оправено счетоводство!Нагло,не мислите ли!?И къде е гаранцията,че този счетоводител,за по-малко пари,ще върши всичко както трябва?Ама виждате ли,те плащали тогава повече,защото нещата не били наред,ама сега като са наред-защо да плащат толкова!Ето затова ви попитах-защо го сменяте.Защото отговорите са най-различни ,както са различни и гледните точки.
Най-отгоре
Анонимен
пт мар 08 2013, 08:07 Цитирай
Гост
Като не искате да плащате достатъчно на счетоводителя, вършете си работата сам. Не си мислете, че труда на счетоводителя е лек и няма отговорност.Не подценявайте нашия труд.Той наистина не е лек.
Най-отгоре
Иван Минков
пт мар 08 2013, 08:15 Цитирай
Регистриран потребител #1581
Регистриран: вт фев 02 2010, 01:23
съобщения: 4082
Защо така нападате човека. Той никъде не е казал, че не иска да плаща достатъчно. Само сподели, че предишния счетоводител не си е свършил работата. Създателя на темата е прав - след като си се хванал за една работа или я вършиш както трябва или не. Ако ти се струва, че ти плащат малко искашповече пари, ако ти дадат продължаваш, ако не тио дадат довършваш до където са ти платили и предаваш на следващия. Това е професионализъм. Аз лично не приемам идеята, че една работа трябва да се свърши наполовина защото ти се струва, че ти плащат малко. Все пак сте сключили равноправен договор и ти си приел цената.
Най-отгоре
ДА
пт мар 08 2013, 08:43 Цитирай
Гост
Да,г-Минков!Както винаги сте прав!Но какво ще кажете за моя случай!?
Най-отгоре
Иван Минков
пт мар 08 2013, 08:56 Цитирай
Регистриран потребител #1581
Регистриран: вт фев 02 2010, 01:23
съобщения: 4082
Какво да кажа за вашия случай - взели сте едни пари, свършили сте си работата - това е. Счетодоители се сменят неопрекъснато - причини разни. Нито фирмата е женена за Вас, нито вие за нея. Встествено има и някакви морални норми, но всеки си има различни представи за морал. Все пак и те и вие работите за пари, а където има намесени пари, морала обикновено остава на заден план.
Най-отгоре
zzzzzzzzzz
нд мар 10 2013, 10:26 Цитирай
ДА написа ...

Ами естествено е да се самнявам във вашата лоялност като работодател,поне аз.Защото и аз работих 3 години с една фирма,която поех в пълен батак и я оправих,и след годишно приключване,което беше изчакано явно да мине,без да ми се казва,че са им много парите,които ми плащат,си намериха друг,за по-малко пари.При вече оправено счетоводство!Нагло,не мислите ли!?И къде е гаранцията,че този счетоводител,за по-малко пари,ще върши всичко както трябва?Ама виждате ли,те плащали тогава повече,защото нещата не били наред,ама сега като са наред-защо да плащат толкова!Ето затова ви попитах-защо го сменяте.Защото отговорите са най-различни ,както са различни и гледните точки.

Тогава бях новозапочнала фирма. Нямах никакви бакии за оправяне.Нямаше какво торкова да се прави. Имаше нужда от най-елементарно счетоводсво, бях със малки доходи. Счетоводителят и с това не можа да се справи, самочувствието и наглото поведение бяха на макс. Аз това го търпях за да не би да му накърня репутацията на голям специалист.
Относно вашия случай, вие предлагате стока, която има цена. Идва клиента, вижда цената и решава дали да купи стоката. Клиентът има право на избор. Вие какво искате: да бъдете единствения счетоводител на света и всички да са принудени да идват при вас, независимо какво съотношение качество/цена предлагате. Наистина има хора, които гледат цената, но има и такива, които гледат качеството. Както казах съгласен съм да платя повече, но да имам гаранция за качество, каквато сега нямам.

Най-отгоре
zzzzzzzzzz
нд мар 10 2013, 10:52 Цитирай
Анонимен написа ...

Като не искате да плащате достатъчно на счетоводителя, вършете си работата сам. Не си мислете, че труда на счетоводителя е лек и няма отговорност.Не подценявайте нашия труд.Той наистина не е лек.

Съгласен съм, че тудът ви не е лек. Приятна работа няма. Вие навярно сте добър специалист, но не се увличайте да искате повече пари, отколкото струва услугата.
Продавача винаги казва "евтино е", клиента винаги казва "скъпо е". Аз искам да му плащам достатъчно. Аз не съм го принудил да работи насила за мен. Той каза цена и аз я приех.
Най-отгоре

Бърз отговор:

Отиди на страница  [1] 2   Започване на нова тема

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF