Форуми / Данъци / регистрация ддс ел подпис - Сайт за счетоводство, данъци и осигуряване

http://www.account-bg.info/balansi/

Форуми

Сайт за счетоводство, данъци и осигуряване :: Форуми :: Форум за счетоводство, данъци и осигуряване :: Данъци

<< Предишна тема | Следваща тема >>
регистрация ддс ел подпис
Започване на нова тема
Редактори:account-bg.info
Автор Отговор
Анонимен
пн ное 12 2012, 08:57 Цитирай
Гост
Добър ден!За да се регистрира фирма през интернет по ДДС,необходимо ли е нотариално пълномощно при подаването на уведомлението за упълномощаване с ел.подпис към НАП?
Най-отгоре
Иван Минков
пн ное 12 2012, 09:07 Цитирай
Регистриран потребител #1581
Регистриран: вт фев 02 2010, 11:23
съобщения: 4082
Не съм убеден, че можете да подадете заявление за регистрация по ДДС с електронен подпис.
Най-отгоре
Анонимен
вт ное 13 2012, 10:01 Цитирай
Гост
А поне дерегистрация може ли по ел.път?
Най-отгоре
Анонимен
вт ное 13 2012, 10:06 Цитирай
Гост
Дерегистрация може.
Най-отгоре
Анонимен
вт ное 13 2012, 03:11 Цитирай
Гост
Оттук излиза,че може регистрация по ел.път,въпросът е дали трбва нотариално пълномощно когато подаваш заявлениПроцедура за регистрация

Регистрацията се извършва, като лицето, което е длъжно или има право да се регистрира, подава в компетентната ТД на НАП заявление за регистрация по образец.
http://nap.bg/page?id=293

Заявлението се подава:

1. лично, когато данъчно задълженото лице е дееспособно физическо лице или едноличен търговец;

2. от лице с представителна власт по закон, когато данъчно задълженото лице е юридическо лице или кооперация;

3. от лице с представителна власт съгласно учредителен договор, когато данъчно задълженото лице е неперсонифицирано дружество или осигурителна каса;

4. от акредитиран представител по чл. 135;

5. от лице, което е изрично упълномощено за това от лицата по т. 1, 2, 3 и 4 с нотариално заверено пълномощно.

Заявлението може да се подаде по електронен път по реда на Данъчно-осигурителния процесуален кодекс.ето за уеп с отметка регистрация по ддс.

Най-отгоре
Пламена
вт ное 13 2012, 04:09 Цитирай
Гост
От няколко дни вече може да подавате заявление по ел.път.Попълвате заявлението и го носите в НАП.След това на ел.подпис на фирмата ви се активира заявлението за регистрация по ДДС ,коятоподавахме на ръка преди това.Прикачате декл.по чл.176 а и справка за оборота за 12 месеца назад и подписвате.След това на ел.адрес ви изпращат искането и приложението и вече срока е 7 дневен.Днес получих такова искане и минах през всичко описано от мен по горе.Нотариално пълномощно не ми искаха,казаха че не трябва.Това е ,успех
Най-отгоре
Анонимен
вт ное 13 2012, 05:00 Цитирай
Гост
Според мен тази опция (за регистрация по ДДС) е активна само ако подписа е на самата фирма. Чрез подпис на упълномощено лице оцията не е активна.
Най-отгоре
Пламена
вт ное 13 2012, 05:34 Цитирай
Гост
Аз подадох на фирма като упълномощено лице и няма никакъв проблем
Най-отгоре
Анонимен
вт ное 13 2012, 07:30 Цитирай
Гост
А да ви питам,тези справки сканирани ли са с подпис и печат на управителя,или са уърд файлове,които нямат печат на фирмата?Дано ме разбрахте какво питам.След искането и приложението(7 дневният срок) се ходи при инспектор,нали така?
Най-отгоре
Анонимен
ср ное 14 2012, 08:23 Цитирай
Гост
Пламена,дублирам въпроса на анонимен 09.30.
Най-отгоре
Пламена
ср ное 14 2012, 01:07 Цитирай
Гост
Справката за оборотоа си я правиш и си я прикачваш,а декларацията от управителя,трябва да е подписана лично от него,сканираш я и я прикачваш.Ако има други въпроси питайте.Успех!
Най-отгоре
Анонимен
пт ное 16 2012, 10:56 Цитирай
Гост
Значи справката за оборота минава и без подпис?
Най-отгоре
Анонимен
вт фев 26 2013, 11:01 Цитирай
Гост
Здравейте, аз подадох заявление за регистрация на 11.02. на 14.02 ми пратиха документите, които попълних и подписах с електронния подпис и ги върнах по мейла на инспектора. От тогава нямам отговор. По мейла ли би следвало да получа регистрация или отказ или как?
Най-отгоре
Анонимен
вт фев 26 2013, 12:41 Цитирай
Гост
Според мен е редно да се свържете с НАП. Няма как да стане да ви изпратят регистрацията по мейл. Трябва лично да получите удостоверение за регистрация по ДДС - ламинирано картонче. Това по интернет не става.
Най-отгоре
Анонимен
вт фев 26 2013, 04:20 Цитирай
Гост
Да, благодаря. Въпросът ми по-скоро беше, ако някой е правил регистрация онлайн дали по някакъв начин уведомяват, когато има регистрация или отказ или трябва да ги търсим. За картончето е ясно, че трябва на място да се ходи. Ако някой има информация, предварително благодаря!
Най-отгоре
Анонимен
вт фев 26 2013, 05:33 Цитирай
Гост
Аз съм правил такава регистрация, но мисля, че зависи от конкретния инспектор. Лично мен никой не ме уведоми за регистрацията. Аз ги търсих за да довършим процедурата.
Най-отгоре
Анонимен
пт юли 13 2018, 06:49 Цитирай
Гост
Здравейте
Опитвам да подам заявление на регистрация по ДДС с ел. подпис
Не мога да прикача документите. Изписва ми че файла не е намерен. Формата на фейла е pdf.
Най-отгоре

Бърз отговор:

Започване на нова тема

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF