http://www.account-bg.info/balansi/

Форуми

Сайт за счетоводство, данъци и осигуряване :: Форуми :: Форум за счетоводство, данъци и осигуряване :: Счетоводство

<< Предишна тема | Следваща тема >>
Отпаднала ли е задължителната регистрация по ЗДДС за търговия с цигари?
Започване на нова тема
Редактори:account-bg.info
Автор Отговор
Сис
пн сеп 17 2012, 08:25 Цитирай
Регистриран потребител #5332
Регистриран: сб яну 28 2012, 11:44
съобщения: 21
Колеги, здравейте, моля да ми помогнете, като ми кажете, дали е отпаднала задължителната регистрация по ЗДДС, заради продажба на цигари в търговски обект? Прегледах ЗДДС и Закона за търговия с тютюневи изделия, и според мен не е отпаднала. Според клиентката ми е отпаднала.
Благодаря Ви. Пожелавам Ви здраве и успешна седмица.
Най-отгоре
Анонимен
пн сеп 17 2012, 08:41 Цитирай
Гост
Ако става въпрос за търговия на дребно с цигари - да отпаднала е, търговците на дребно нямат задължение за регистряация по ДДС във връзка с това, че продават тютюневи изделия.
Най-отгоре
Анонимен
пн сеп 17 2012, 12:09 Цитирай
Гост
А търговците на дребно, които вече са регистрирани по ЗДДС за това, че извършват търговия с тютюневи изделия, могат ли да се дерегистрират и каква е процедурата?
Благодаря!
Най-отгоре
Анонимен
пн сеп 17 2012, 02:18 Цитирай
Гост
Могат да се дерегистрират ако отговарят на изискванията на ЗДДС, обаче няма да им хареса процедурата, защото при дерегистрацията ще трябва да платят ДДС на всичката налична стока в търговския обект. А самата процедура е много лесна - подава се заявление за дерегистрация, от НАП правят една проверка - някой път по-задълбочена, друг път по- повърхностна и прекратяват регистрацията.
Най-отгоре
Сис
пн сеп 17 2012, 06:43 Цитирай
Регистриран потребител #5332
Регистриран: сб яну 28 2012, 11:44
съобщения: 21
Колеги, много Ви благодаря за отговорите.Аз се обадих на горещия телефон в НАП. Отговорът беше, че е отпаднала задължителната регистрация по ЗДДС на търговците на дребно на цигари.
Най-отгоре
Анонимен
ср сеп 12 2018, 11:39 Цитирай
Гост
mnooogo blagodarya za infoto
Най-отгоре
Анонимен
ср сеп 12 2018, 11:40 Цитирай
Гост
A kolko struva licenza

Най-отгоре

Бърз отговор:

Започване на нова тема

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF