http://www.account-bg.info/balansi/

Форуми

Сайт за счетоводство, данъци и осигуряване :: Форуми :: Форум за счетоводство, данъци и осигуряване :: Данъци

<< Предишна тема | Следваща тема >>
Земеделски производител подава ли отчет в статистиката
Започване на нова тема
Редактори:account-bg.info, petrana, Михаил Минков
Автор Отговор
tani77
Thu Apr 28 2011, 09:39PM Цитирай
Регистриран потребител #1511
Регистриран: Sat Jan 23 2010, 12:39PM
съобщения: 41
Здравейте, въпросът ми е следният: Физическо лице ЗП, което не е регистрирано по ЗДДС дали трябва да подава отчет към статистиката след като вече е подало декларация в НАП без ОПР. От НАП приемат декларацията без ОПР, от статистиката ми отговориха, по закон лицето не е задължено да води счетоводна отчетност, но в чл. 20 от Закона за статистиката е упоменато задължение за подаване на отчет. И ако трябва да се подава ОПР какво трябва да впиша като разходи след като нямам документи - нормативно признатите разходи ли?
Най-отгоре
tani77
Thu Apr 28 2011, 10:14PM Цитирай
Изчетох обстойно и съвместната заповед на НАП и НСИ, но няма нищо регламентирано за земеделските производители, което съвсем ме обърква
Най-отгоре
И в. М и н к о в
Thu Apr 28 2011, 10:17PM Цитирай
Регистриран потребител #1581
Регистриран: Tue Feb 02 2010, 01:23PM
съобщения: 3792
Според мен няма основание да състави отчет, а какво остава и да го подава някъде. Нищо не трябва да подава в статистиката.
Най-отгоре
Анонимен
Fri Apr 29 2011, 11:58AM Цитирай
Гост
Токущо говорих с НСИ-Русе. Отговорът им е: Физическо лице - ЗП подава годишен отчет по ЕГН. Може и по пощата с обратна разписка с дата-днешна, т.е. 29.04.2011 год.
Най-отгоре
Анонимен
Fri Apr 29 2011, 04:14PM Цитирай
Гост
Да и в НАП Варна раздават на ЗП ГОД на ЕТ и искат да го подават заедно с декларацията, нищо че ЗП е ФЛ.В приходите на ОПРто ще се впишат доходите които декларира, но в разходите -какво? Да посочи формиралата се сума от 60% нармативно признати разходи ли ?
Най-отгоре
tani77
Fri Apr 29 2011, 04:20PM Цитирай
Аз изпратих по е-мейл от ГОД за ЕТ само ОПР в статистиката, и записах като приходи от продажба на продукция сумата на приходите, а като разходи 60% НПР в перото за Разходи за суровини и материали. Не зная дали ще го приемат, но така или иначе като не водя счетоводство как да формирам себестойност или нещо подобно? Такова решение взех, но не зная дали е правилно.
Най-отгоре

Бърз отговор:

Започване на нова тема

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF