http://www.account-bg.info/balansi/

Форуми

Сайт за счетоводство, данъци и осигуряване :: Форуми :: Форум за счетоводство, данъци и осигуряване :: Данъци

<< Предишна тема | Следваща тема >>
Декларация по чл.55 от ЗДДФЛ
Започване на нова тема
Редактори:account-bg.info
Автор Отговор
vili
чт апр 14 2011, 02:33 Цитирай
Виолета
Регистриран потребител #228
Регистриран: нд яну 04 2009, 07:16
съобщения: 98
Здравейте,
Може би въпросът ми е много елементарен но не ми е ясно кой адрес се вписва в Таблица 1.БЮЛ изплаща дивиденти на ЧФЛ, местно лице на Гърция ,но пребивава в страната над 183. в Част V-та Таблица 1 в Данни за получателя на дохада пише:Адрес в страната/Адрес в чужбина., Кой адрес следва да впиша в страната, в чужбина или и двата.
Благодаря Ви предварително.
Най-отгоре
Иван Минков
чт апр 14 2011, 02:42 Цитирай
Регистриран потребител #1581
Регистриран: вт фев 02 2010, 01:23
съобщения: 4082
А защо решихте, че лицето е местно лице на Гърция, след като пребивава в страната повече от 183 дни в годината?
Ако е ЧФЛ, то тогава изплатения дивидент не се декларира в тази справка по чл. 73, а се подава декларация по чл. 201 от ЗКПО, ако е МФЛ, то тогава няма нужда от попълване на този адрес.
Най-отгоре
Анонимен
чт апр 14 2011, 03:00 Цитирай
Гост
Г-н Минков аз тотално се обърках. Декларация по чл.201 от ЗКПО нали се попълва когато МЮЛ изплаща дивиденти на ЧЮЛ, Тази по чл.55 от ЗДДФЛ не ли за облагане с окончателен данък изплатен от МЮЛ на ЧФЛ.
Най-отгоре
Иван Минков
чт апр 14 2011, 03:25 Цитирай
Регистриран потребител #1581
Регистриран: вт фев 02 2010, 01:23
съобщения: 4082
Така - то май аз ви забърках. Вярно е - по чл. 55 се подава справка. Просто едновременно четях и едно мнение за справка по чл. 73 и съм омешал нещата.

Сега да започнем от начало - та въпроса е това лице дали е МФЛ или ЧФЛ съгласно ЗДДФЛ - след като пребивава в страната повече от 183 дни в годината, може би е МФЛ, независимо от това какво гражданство има.
Та ако преценим, че е МФЛ - то доходите му се декларират в справката по чл. 73 от ЗДДФЛ, ако все пак прецените, че е ЧФЛ, би трябвало да посочите данъчния адрес на лицето (според мен след като е ЧФЛ, то и дан. адрес трябва да е в чужбина)

Още веднъж се извинявам, че ви забърках с несвързаните си разсъждения.
Най-отгоре
Анонимен
чт апр 14 2011, 04:24 Цитирай
Гост
Благодаря Ви много. Говорих с НАП , обясних че пребивава и България и Гърция, че може би повече в Бъргария,отговориха че може да попълня само адреса в България, аз обаче от страх написах и двата адреса. Още веднъж Ви багодаря.
Най-отгоре

Бърз отговор:

Започване на нова тема

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF