http://www.account-bg.info/balansi/

Форуми

Сайт за счетоводство, данъци и осигуряване :: Форуми :: Форум за счетоводство, данъци и осигуряване :: Счетоводство

<< Предишна тема | Следваща тема >>
касова книга
Започване на нова тема
Редактори:account-bg.info, petrana, Михаил Минков
Автор Отговор
mimi
Wed Apr 15 2009, 10:53AM Цитирай
Гост
Аз съм оперативен счетоводител и досега не съм се сблъсквала със счетоводството освен от учебниците които нямат абсолютно нищо общо с практиката - та молбата ми е следната нямам откъде да си набавя информация и няма кой да ми обясни как да завеждам касовата книга за касов апарат и да приключвам касата и книгата за касовия апарат, както и кои данни да използвам Моля помагайте.
Най-отгоре

Анонимен
Wed Apr 15 2009, 11:44AM Цитирай
Гост
На първо време можете ли да пусмете дневен отчет на касовия апарат.
Ако можете, опитайте се да го разчетете и кажете какво от отчета не разбирате. Данните от този отчет се вписват в касовата книга.

Понеже се продават различни касови книги, пишете какво точно не ви е ясно как се попълва.

Най лесно е ако работите в магазин да влезете в съседния и да попитате колежката ви как се попълва касова книга. Предполагам че срещу едно кафе ще ви помогне.
Най-отгоре
sluns
Thu Apr 16 2009, 06:12PM Цитирай
Регистриран потребител #828
Регистриран: Thu Apr 16 2009, 05:40PM
съобщения: 1
1.Вземи си някоя касова книга с номерирани страници,дата и т.н. - вътре в самите касови книги също има инф/я
2.Приключвай касовият апарат всеки ден,в който има оборот,в края на месеца и в края на годината и залепяй отчетите на указаните места.
3.Вземи си и кочан със сторно кас.б/ки.Това е на първо време :))
Най-отгоре
Гост
Thu Sep 10 2009, 06:58PM Цитирай
Гост
Най-лесно ще стане като четете текста от ляво на книгата и съответно в десните празни квадратчета попълвате сумата.
Ако искате малко повече помощ посочете къде точно не ви е ясно какво да попълните и ще ви помогна.
Най-отгоре
Гост
Wed Sep 30 2009, 08:07PM Цитирай
Гост
Здравеите .Цялата графа ОБЩО ЗА ДЕНЯ не ми е ясно, там трябва ли да се пише нещо.
Най-отгоре
account-bg.info
Wed Sep 30 2009, 09:22PM Цитирай

Регистриран потребител #1
Регистриран: Sat Jun 28 2008, 11:04PM
съобщения: 1174
Гост написа ...

Здравеите .Цялата графа ОБЩО ЗА ДЕНЯ не ми е ясно, там трябва ли да се пише нещо.

То горе долу само там ако пишете е достатъчно. Но ако не пишете нищо е лошо.

На ред 1 записвате наличните пари които имате в касата когато започвате работа - записват се в началото на деня. Това са парите, които не са оборот, обикновено дребни пари за връщане на ресто.
На ред 2 въвеждате сборния ред от колона "приход" на следващата таблица.
На ред 3 въвеждате сборния ред от колона "разход" на следващата таблица.

Тези суми отразяват движението на парите в касата различни от оборота - например идва шева и взема 200 лв. - записвате ги на разход - веднага, след 2 часа се връща шефа и ви връща 100 лв. - записвате ги на приход и така цял ден.

В края на деня приключвате втората таблица и пренасяте сборните редове съответно на ред 2 и 3 в таблица "Общо за деня"
на ред 4 се записва оборота от дневния отчет на ЕКАФП.
На ред 5 се записват продажбите с касови бележки (ако има)
На ред 6 се описват сумите по сторно касовите бележки (ако има издадени)
На 7 ред смятате по описаната в табличката формула и пишете каквото се получи - толкова пари трябва да имате в касата след края на деня. Оставяте си дребни за другия ден, които записвате на първия ред във същата таблица за следващия ден и останалите давате на шефа.

Естествено на шефа давате и другите, които сте успели да съберете без да издадете касов бон, но това се пише в друга книга.
Най-отгоре
Анонимен
Thu Aug 05 2010, 01:13PM Цитирай
Гост
здравейте!искам да попитам нещо сварзано с касовата книга.Понеже ми се налага през деня да чукам касови бележки,а да нямам вазможност да слагам парите в касата.Понеже имаме разнос на безалкохолни и клиентите искат фактура.Аз им пиша фактура с касова бележка,но фактически парите ми ги дават след като се върне момчето.През това време всъшност парите не са в касата.Ккаъв е реда и какво трябва да правя в случая?Да си ги записвам някъде,че все едно съм ги взела от касата или как?Благодаря предварително!
Най-отгоре
Анонимен
Thu Aug 05 2010, 02:47PM Цитирай
Гост
Правите си една справка всеки ден и в нея описвате предадените и неплатени ксови бонове и я показвате при проверка за обясните раликата в касата
Най-отгоре
Анонимен
Fri Sep 30 2011, 11:35AM Цитирай
Гост
Здравейте, искам да попитам нещо,... става въпрос за дневните касови отчети. Когато забравиш да пуснеш дневен отчет за съотв. ден , а го пуснеш примерно след 3-4 дни,...заедно с друг дн. отчет,.. за кои ден трябжа да залепя отчета???
Примерно.. имам пуснати к.бележки за 15.05, но без дн. отчет,.. пускам на 18.05 к.бележки и вечерта съответно дн. отчет. На бележката излизат и за 15.05 и за 18.05, на коя дата трябва да залепя отчета в касовата книга?!?
Много ще съм Ви благодарна, ако ми отговорите!!
Най-отгоре
Анонимен
Fri Sep 30 2011, 11:42AM Цитирай
Гост
На датата на която сте го пуснали отчета да се надявате, че никой няма да забележи проблема.
Най-отгоре
Анонимен
Fri Sep 30 2011, 12:46PM Цитирай
Гост
:)Благодаря! А оборота си го писха на истинската дата без отчет?
Най-отгоре
Анонимен
Fri Sep 30 2011, 02:21PM Цитирай
Гост
Не, на същата дата на която е и отчета, и ще се правите, че тогава сте взели оборота, а адотогава си е стоял в касата.
Най-отгоре
Анонимен
Tue Feb 07 2012, 09:52AM Цитирай
Гост
а тегленето на суми от банката къде се вписват и как
Най-отгоре
Анонимен
Tue Feb 07 2012, 09:55AM Цитирай
Гост
Анонимен написа ...

а тегленето на суми от банката къде се вписват и как

Вписва се в касовата е книга с химикал в лявата колонка.
Най-отгоре
гости
Tue Feb 07 2012, 09:58PM Цитирай
Регистриран потребител #5307
Регистриран: Wed Jan 25 2012, 03:40PM
съобщения: 83
Това,за банката-сериозно ли?
Най-отгоре
Анонимен
Tue Feb 07 2012, 10:01PM Цитирай
Гост
Явно е сериозно!
Най-отгоре
гости
Tue Feb 07 2012, 10:08PM Цитирай
Регистриран потребител #5307
Регистриран: Wed Jan 25 2012, 03:40PM
съобщения: 83
Нали става дума за касова книга на касов апарат,не за счетоводна касова книга?Аз като си тегля парите от банката,не ги вкарвам в чекмеджето на касовия апарат,например,затова питам-сериозно ли го казвате!

[ Редактирано Tue Feb 07 2012, 10:09PM ]
Най-отгоре
Анонимен
Tue Feb 07 2012, 10:18PM Цитирай
Гост
Аз го казах не на сериозно, но някой от предходните пишещи явно питат сериозно.
Най-отгоре
Анонимен
Wed Feb 26 2014, 03:10PM Цитирай
Гост
Iskam da popitam kato se zavarshi otcheta Koq data da gledam nai dolnata data ili nai gornata kadeto pishe ot do
Най-отгоре
Анонимен
Wed Feb 26 2014, 03:12PM Цитирай
Гост
Doolo pishe dogovvor do .... Neznam na koq data da q sloja tai Kato shefa puska otcheta kogato si iska
Най-отгоре

Бърз отговор:

Започване на нова тема

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF