http://www.account-bg.info/balansi/

Форуми

Сайт за счетоводство, данъци и осигуряване :: Форуми :: Форум за счетоводство, данъци и осигуряване :: Бюджетно счетоводство

<< Предишна тема | Следваща тема >>
Помощ при решаване на задача
Започване на нова тема
Редактори:account-bg.info
Автор Отговор
Павел Леонов
вт окт 19 2010, 09:23 Цитирай
Гост
Ако някой може да ме насочи към решението или пък има желание да я реши.
Благодаря предварително!

Ето и условието на задачата:

В началото на 2006 г. СП НА БЪЛГАРИЯ ИЗВЪРШВА ПРОВЕРКА В МФ, за да направи оценка на общото изпълнение на приходната и разходната част на ДБ за 2005г. Въз основа на предварително проучване във връзка с предстоящия одит е формирана следната изходна информация:
1. В З за държ. бюджет е утвърдена приходна част, равняваща се на 12 000 млн.лв и разходна - 11800 млн.лв.
2. Постъпили приходи през годината, както следва:
а/ до 31.03. - 3200 млн.лв.
б/ до 30.06. - 7400 млн.лв.
в/ до 30.09. - 10800 млн.лв. г/ до 31.12. - `12400 млн.лв.
3.Извършени разходи през годината :
а/ от 01.01. до 31.03. - 2400 млн.лв.
б/ от 01.04. до 30.06. - 3000 млн.лв.
в/ от 01.07. до 30.09. - 3200 млн.лв. г/от 01.09. до 31.12. - 2500 млн.лв.
4. Извършената проверка в МФ в началото на годината е показала, че по задбалансовите сметки са направени следните записвания:
- по дебита на сметка 9978 - п-да разчетен разход - 11800 млн.лв.,
- по кредита на сметка 9979 - п-да разчетен приход - 12 000 млн.лв.
Иска се :
1. Отразете постъпилите приходи и направените разходи през годината, съгласно посочените дати и периоди.
2. Установете общия приход и разход към 30.09.
3.Установете неизпълнението на приходната и разходната част към 30.09.
4.Установете крайното салдо, което трябва да се приключат задбалансовите сметки и ги приключете.
5.Установете ритмичността на изпълнението на приходната и разходната част на ДБ в рамките на годината.
6.Установете какъв следва да бъде и какъв е в действителност резултатът от изпълнението на ДБ на основата на числовите граници на разчетния приход и разход и фактически отчетените постъпили приходи и извършени разходи.

Най-отгоре
Иван Минков
вт окт 19 2010, 10:29 Цитирай
Регистриран потребител #1581
Регистриран: вт фев 02 2010, 01:23
съобщения: 4082
Тази задача направо я пратете на министър Дянков. На него и без това ще му се наложи да я решава, защото явно и тази и следващата година бюджетът ще има голямо неизпълнение и ще му се налага да взема разни балансови и задбалансови статии та да докара сметките, които явно хич не му излизат. Това в кръга на шегата.

А материята е много специфична и едва ли има мнго хора в цялата страна, които я разбират. Нямам представа колко точно хора се занимават със счетоводството на държавата, но едва ли са много и като им гледам главия счетводител хич не им завиждам на работата.
Най-отгоре
Анонимен
ср яну 19 2011, 11:34 Цитирай
Гост
Търся специалист, който да ми помогне при решаването на задачи по Бюджетно счетоводство мейл за връзка n_d_sh©mail.bg
Най-отгоре
Анонимен
чт яну 20 2011, 02:17 Цитирай
Гост
начислени са работни заплати на персонала по трудови правоотношения в размер на 400000лв. Сумата е разпределена както следва:
-70 % на персонала, зает с преподавателска дейност.
- 30 % за обслужващ и административен персонал.
Начислени са и полагащите се осигорителни вноски от работодател и за сметка на осигурените лица. Данъкът върху трудовото възнаграждение по ЗДДФЛ е в размер на 23890лв. Задълженията инкасирани. От обслужващата банка е получена чистата сума за изплащане на заплатите. Съгласно РПВ дължимите суми за работни заплати са изплатени.
През текущата година част от персонала в СА не е ползвал полагаем годишен отпуск по КТ. Стойността на отпуска за предходната година възлиза на 34700 лв., с която сума в края на м.декември е формирана провизия за бъдещи плащания.
Най-отгоре
Анонимен
чт яну 20 2011, 02:20 Цитирай
Гост
Това разходите за РЗ на СА ли е или пак някаква задача?
Най-отгоре
Profesionalen
ср фев 15 2012, 09:14 Цитирай
Регистриран потребител #5451
Регистриран: ср фев 15 2012, 09:09
съобщения: 5
Здравейте, трябва ми спешна помощ по следния казус:Специалността е бюджетно счетоводство:
На основание на предварително взето решение от Общински съвет- Свищов са пласирани 20 000 бр.краткосрочни облигации с общ номинал 2 000 000 лв, както следва.
- 6 000 бр.по курс равен на номиналната стойност
- 10 000 бр. по курс 120 % от номинала
- 4 000 бр. по курс 90% от номинала
Сумите от продажбата са постъпили в брой и ще се инвестират в ремонта на общинската водопреносна мрежа.
Ще съм много благодарна :)
Най-отгоре
Анонимен
ср апр 18 2018, 05:16 Цитирай
Гост
Здравейте , имам за курсова работа да направя Обобщаваща задача 1 по Банково счетоводство , като аз съм решила всичко без последните 3 4 условия , защото имам затруднения на тях. Някой ако може да ми помогне
Най-отгоре

Бърз отговор:

Започване на нова тема

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF