http://www.account-bg.info/balansi/

Форуми

Сайт за счетоводство, данъци и осигуряване :: Форуми :: Форум за счетоводство, данъци и осигуряване :: Осигуряване

<< Предишна тема | Следваща тема >>
заявление по чл.327 т.2 от КТ
Отиди на страница  [1] 2 Започване на нова тема
Редактори:account-bg.info, petrana, Михаил Минков
Автор Отговор
LUIZA
Tue Oct 19 2010, 10:37AM Цитирай
Гост
Здравейте, бих искала да попитам ако служител си пусне заявление за напускане по чл.327 т.2 от КТ, и има основание, 1. Имали значение колко не изплатени възнаграждения или само дори да е едно неизплатено възнаграждени и може да си пусне служителя такова заявление. 2. И в заповедта за освобождаване как се отразява заповед по чл.327 т.2 във връзка с чл.221 ал.1. така ли трябва да е?
Най-отгоре
Анонимен
Tue Oct 19 2010, 11:13AM Цитирай
Гост
чл. 327 във връзка с чл. 221 ал. 1 - да така се вписва в заповедта за освобождаване.
Няма никакво значение колко заплати не са изплатени. И за една забавена заплата работникът може да напусне. То и така трябва да се прави, а не да се жалват по телевизията, че не им платили за по 5-6 месеца. За какво стоят на тази работа като не им плащат?
Най-отгоре
Анонимен
Tue Oct 19 2010, 11:31AM Цитирай
Гост
благодаря за отговора. И да питам още нещо в заповедта в полето изплатени обещетения като се посочи чл. 221 до него се пише брутна сума на обещетението нали? а не сума за получаване. Същото е и за обещетение за неизползвани отпуски за 2010г.? Само чл. е друг 224, ал.1. ;
В трудовата книжка на страница 26 кога се отразява обещетението когато се приключва трудовата книжка и се дава на лицето или когато се изплати, личето си носи книжката да му се впише.
Най-отгоре
И в. М и н к о в
Tue Oct 19 2010, 11:35AM Цитирай
Регистриран потребител #1581
Регистриран: Tue Feb 02 2010, 01:23PM
съобщения: 3839
В заповедта според мен се вписват брутните суми на обезщетенията.
Най-отгоре
Анонимен
Tue Oct 19 2010, 11:37AM Цитирай
Гост
В трудовата книжка се вписва само обезщетението за неползван отпуск и се вписва при напускане на работника, независимо от това кога ще бъде изплатена.
Най-отгоре
Анонимен
Tue Oct 19 2010, 11:41AM Цитирай
Гост
обещетението по чл.221 не се ли вписва в трудовата книжка на стр.26? Ако се вписва в кои от по-горните моменти става това?
Най-отгоре
Анонимен
Tue Oct 19 2010, 11:47AM Цитирай
Гост
Няма особено голям смисъл от вписването му. Не би трябвало да се вписва.
Най-отгоре
Анонимен
Tue Oct 19 2010, 11:55AM Цитирай
Гост
къде да проверя дали трябва да се впишат тези две обещетение на ст.26 в трудовата книжка?
Най-отгоре
Анонимен
Tue Oct 19 2010, 01:14PM Цитирай
Гост
Има една наредба за трудовата книжка и трудовият стаж. вероятно там пише.
Най-отгоре
Анонимен
Fri Nov 12 2010, 03:39PM Цитирай
Гост
Здравйте и аз имам такъв случай за напускане по чл.327 т.2 но обещетението кога се начислява в края на месеца когато се прави ведомоста за заплатите или когато работника след един месец ми подпише декларация че за този период не е започнал работа. Ами ако през периода се е регистрирал на борсата и в Нои за обешетение. Моля ако някои знае да пише Благодаря
Най-отгоре
Анонимен
Fri Nov 12 2010, 03:52PM Цитирай
Гост
За да се изплати трябва да мине един месец и работника да подпише декларация, че не е започнал работа. Ако започне работа през този месец му се изплаща пропорционално на времето през което е бил без работа.
На борсата не може да започне да получава обезщетение преди да мине този месец
Най-отгоре
Георгиева
Fri Nov 12 2010, 07:02PM Цитирай
Гост
След освобождаване на работника се попълва трудовият стаж в трудовата книжка. След това като мине един месец и се изплати обезщетението, се попълва и този месец в трудовата книжка на отделен ред - като в лявата страна аз пиша вместо професията - "обещетение по чл......" и т.н. До сега така съм попълвала и от НОИ не са ми го връщали.
Най-отгоре
Анонимен
Sat Nov 13 2010, 01:28PM Цитирай
Гост
Здравейте, аз мисля, че обещетението по този чл.327 т.2 не се смята за трудов стаж и даже не се внасят осигуровки, а се удържа от брутната сумата на обещетен само ДОД 10%. Вие колеги в форума как мислите?
Най-отгоре
Анонимен
Sat Nov 13 2010, 01:42PM Цитирай
Гост
И ние така си мислим. Не се внасят осигуровки.
Най-отгоре
Георгиева
Sat Nov 13 2010, 03:29PM Цитирай
Гост
Аз имам предвид чл.222 от КТ - обезщетение при съкращение по чл.328 , а по чл. 327 т.2 не съм имала случай, но сега ми се налага да освободя работник по този член - и значи трябва да начисля само ДОД?
Най-отгоре
Анонимен
Sat Nov 13 2010, 05:52PM Цитирай
Гост
Само ДОД се начислява
Най-отгоре
Анонимен
Sat Nov 13 2010, 07:45PM Цитирай
Гост
но по интересното е кога се начислява обещетението като например работника напуска през средата на ноември и през ноември ли се начислява обещетението или се начислява през средата на октомври след изтичането на месеца? И как се подава декл.1 за този работник с това обещетение?
Най-отгоре
Анонимен
Sat Nov 13 2010, 08:00PM Цитирай
Гост
За да се начисли, то трябва да е дължимо.
За да стане дължимо трябва да с аизпълнени две условия:
1. Да е минал един месец
2. Работникът да представи декларация, че през този месец не е бил на работа.
т.е. ако е освободен от 15.10. Най-ранната дата на която можете да го начислите е 15.11.
А декл. 1 защо да подавате за обезщетението въобще, след като не е стаж и не се дължат осигуровки?
Само данъка включвате в декл. 6.
Най-отгоре
Анонимен
Sun Nov 14 2010, 03:27PM Цитирай
Гост
Здравейте много интересна тема и дост актуална в момента, в период на криза, това което искам да попитам е ако служителя не доиде след един месец и не представи декларация за почване на работа или декларация че не е започнало работа. До колко месеца от датата на напускане може да представи тази декларация за да му се изплати обещетението. И съответно след този период дори да представи декларация да не може да му се изплати? Благодяра предварително.
Най-отгоре
Анонимен
Sun Nov 14 2010, 03:50PM Цитирай
Гост
В кодекса на труда има въведена тригодишна давност за искове към работодателя.
Най-отгоре

Бърз отговор:

Отиди на страница  [1] 2   Започване на нова тема

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF