http://www.account-bg.info/balansi/

Форуми

Сайт за счетоводство, данъци и осигуряване :: Форуми :: Форум за счетоводство, данъци и осигуряване :: Осигуряване
 
<< Предишна тема | Следваща тема >>
Имам ли право на борса?
Отиди на страница  1 2 3 ... 16 17 [18] Започване на нова тема
Редактори:account-bg.info
Автор Отговор
Анонимен
ср яну 18 2017, 05:18 Цитирай
Гост
Да,не съм получавал обезщетение,и не съм пенсионер!
бихте ли написали кой са другите условия?
Извинявайте че ви питам,но започнах да чета цялата тема и леко се изнервих :)
Поздрави!

Най-отгоре
Анонимен
ср яну 18 2017, 05:42 Цитирай
Гост
-Да имате 9 месеца с трудов договор през последните 15 календарни. Казвате, че имате 10 - добре. Важното е в тези месеци да нямате неплатен отпуск без стаж
- да не сте пенсионер. Не сте - добре
- да не сте осигурен на друго основание (втори трудов договор, граждански договор с осигуровки, да сте ЕТ, свободна професия, съдружник или управител на фирма....)
- да сте "активно търсещ работа", т.е. да не сте ученик, студент....

Това са условията за отпускане на обезщетение.
За да бъде обезщетението според стажа и дохода:
- да не сте ползвали обезщетение през последните три години
- договорът да не е прекратен по взаимно съгласие (чл.325, ал.1, т.1), по Ваше желание (чл.326) или поради виновното Ви поведение (дисциплинарно уволнение).
Прекратяването на договора е добре да е поради изтичане на срока, при връщане на титуляра, (чл. 325, ал.1, т. 3, 4, 5....), в изпитателния срок (чл.71 по желание на работодателя), поради намаляване обема на работа, закриване на щата и т.н. (чл. 328 в повечето точки), чл.331 и др.
Най-отгоре
Анонимен
ср яну 18 2017, 06:25 Цитирай
Гост
Благодаря Ви за отделеното време!!!
Най-отгоре
Пив
пт фев 17 2017, 07:39 Цитирай
Гост
Анонимен написа ...

Имам ли право на борса след като завърша висше образование?

Искам да попитам работя на 2 ТД на 8 и на 4ч ако ако ме освободят от този на 8ще имам ли право на обезщетение ако остана да работя на 4
Най-отгоре
Анонимен
пт фев 17 2017, 09:29 Цитирай
Гост
Не. Щом като продължавате да работите, не сте безработен!!!
Най-отгоре
Анонимен
вт мар 28 2017, 02:05 Цитирай
Гост
Е.Т сам,но фирмата в момента нее действаща,спряна е за неопределено време.Работя в Чехия и имам ли право на борса в България с трудов стаж 10 месеца.

Най-отгоре
Анонимен
пт апр 28 2017, 07:43 Цитирай
Гост
Здравейте искам да попитам следното през 2014г ползвах борса в Бг за 15 дена но заминах за англия от тогава работя там имам право на борса ако се върна но на същото 7,20 понеже не съм изчакала срока но ми се налага да се прибера в Бг за 2 месеца искам да ползвам английската си борса като ми изтече срока и още малко работа в англия с прекъсването щте мога ли да го получа.Благодаря предварително.
Най-отгоре
Анонимен
вт май 02 2017, 11:33 Цитирай
Гост
Здравейте! Работил съм в Англия 7 месеца, но не по 5 дни в седмицата, ами средно по 3. В този случай, за да взимам пари от борса, тези 7 месеца зачитат ли ми се като пълни 7, или, да кажем, се броят като 4, от общо необходимите за борса 9?
Най-отгоре
Анонимен
чт юни 15 2017, 01:38 Цитирай
Гост
zdraveite imam 4 godini staj v momenta rabotq v angliq do sega ne sam polzval borsa kato se varna kolko meseca shte mi se padne borsa
Най-отгоре
Анонимен
пт юни 16 2017, 12:40 Цитирай
Гост
Po dobte ne se vru6taj. I za teb, i za men 6te e po-dobre.

След като пишеш в български форум, добре е да го правиш с нългарски букви!

След като си плащал осигуровки и данъци в Англия, търси си обезщетения там и не идвай да изяждаш моите данъци и осигуровки. По-добре е моите данъци и осигуровки да отидат за детската градина и училището на моите деца и за пенсиите на родителите ми, а не за твоето обезщетение :(

Най-отгоре

Бърз отговор:

 

Отиди на страница  1 2 3 ... 16 17 [18]   Започване на нова тема

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF
Powered by e107 Forum System
Гласувате за нашия сайт в мрежата на Google +1
Custom Search
 

Здравей

Потребител:

Парола:


Помни ме

[ ]
[ ]
 
Описание на счетоводните сметки
102 Капитал, неизискващ...

Чрез сметка 102 се отчита капиталът неизискващ регистрация, формиран съгласно устава на предприятието. Аналитичното отчитане към...


502 Каса във...

Чрез сметка 502 предприятията отчитат постъпилите и изплатените в брой парични средства в чуждестранна валута и наличността в...


621 Разходи за...

Чрез сметка 621 се отчитат начислени лихви за всички заеми, лихви по дългове, свързани с дялово участие, лихви, които кредитните...


701 Приходи от продажби на...

Чрез сметка 701 се отчитат постъпленията от продажби на продукция, създадена от предприятието, както и формираният резултат от...


Към списъка с всички статии
Време за изпълнение:0.0537 сек.,0.0088 от тях за заявки.БД заявки:27. Сървър памет:4,429kb