http://www.account-bg.info/balansi/

Форуми

Сайт за счетоводство, данъци и осигуряване :: Форуми :: Форум за счетоводство, данъци и осигуряване :: Осигуряване

<< Предишна тема | Следваща тема >>
Имам ли право на борса?
Отиди на страница  1 2 3 ... 16 [17] 18 19 20 Започване на нова тема
Редактори:account-bg.info
Автор Отговор
Анонимен
ср сеп 07 2016, 08:33 Цитирай
Гост
Зравейте, преди 3 месеца завърших средното си образование,имам ли право на обещетение?
Най-отгоре
Анонимен
вт сеп 13 2016, 10:53 Цитирай
Гост
здравеите, 4 дена не ми стигат до навършването на 9 месечния ми стаж в фирмата, понеже не ми дадоха да си отработя оставащия ми 30 дневен срок на предизвестието ми което подписах, и върнах една заплата защото шефа реши че щом напускам неме иска повече на работа, и исам да попитам без тези 4 дни стаж мога или немога да си взема пари борса
Най-отгоре
Анонимен
вт сеп 13 2016, 02:14 Цитирай
Гост
Нужни са девет месеца с трудов договор ОБЩО /може в различни фирми, може с прекъсвания/ през последните 15 календарни месеца преди прекратяването на трудовия договор. Ако не Ви достига и един ден, нямате право на обезщетение. На никакви пари.
Преди да идете на борсата, говорете с някой познат фирмаджия, счетоводител или поне грамотен човек. Както описвате напускането, ако въобще сте го описал, най-вероятно ще се прецакат с регистрацията.
Най-отгоре
Анонимен
пн окт 03 2016, 06:55 Цитирай
Гост
Здравейте
Аз имам въпрос относно право на борса във Великобритания.От почти 2 години работя тук,но се случи че останах без работа и сега се питам дали някой може да помогне с информация.
Благодаря
Най-отгоре
Анонимен
ср окт 05 2016, 10:04 Цитирай
Гост
Анонимен написа ...

Зравейте, преди 3 месеца завърших средното си образование,имам ли право на обещетение?

Най-отгоре
Анонимен
ср окт 05 2016, 02:49 Цитирай
Гост
Анонимен написа ...

Анонимен написа ...

Ако нямаш 9 месеца трудов стаж през последните 15 месеца - нямаш право на обезщетение
Най-отгоре
Анонимен
нд окт 16 2016, 12:03 Цитирай
Гост
Здравейте. Искам да попитам нещо. Съкращават ме,но още не знам по кой член. Минаха 3г от ползването на борса и имам осигуровки за последните 2г. Колко месеца ще имам право на борса и това зависи ли как ще ме освободят/по кой член/
Най-отгоре
Анонимен
пн окт 17 2016, 06:20 Цитирай
Гост
Анонимен написа ...

Здравейте. Искам да попитам нещо. Съкращават ме,но още не знам по кой член. Минаха 3г от ползването на борса и имам осигуровки за последните 2г. Колко месеца ще имам право на борса и това зависи ли как ще ме освободят/по кой член/

Забравих да кажа, че имам 30г общ стаж и още да попитам какво ще е обешетението- 60% ли или 7.20лв на ден
Най-отгоре
Анонимен
вт ное 01 2016, 07:08 Цитирай
Гост
Здравейте! Искам да попитам и аз .Ако се регистрирам за 7 дневния срок но трите години от последното ползване на борсата се навършат преди три месечния срок имам ли право на пълна борса
Най-отгоре
Анонимен
ср ное 02 2016, 06:28 Цитирай
Гост
Не. Трите години се броят до датата на прекратяване на трудовия договор. Не можете да си "играете" чрез датата на регистрация.
Обърнете внимание, че трите години се броят ОТ датата на ОТПУСКАНЕ на предишното обезщетение, а не от края му.
Най-отгоре
галина
чт ное 10 2016, 02:25 Цитирай
Регистриран потребител #8369
Регистриран: чт ное 10 2016, 02:23
съобщения: 1
Здравейте,
имам стаж 10 години без прекъсване, до сег,а на трудов договор като управител, към един и същ работодател. Предстои ми освобождаване с предзвестие от страна на работодателя. Имам ли право на обезщетение от борса ?казусът е че успоредно с това съм съдружник в две други ООД-та, но без да се осигурявам през тях и без да съм получавала доходи от тях.

Най-отгоре
Анонимен
пт ное 11 2016, 06:21 Цитирай
Гост
Имте прво.
Ако сте управител по смисъла на търговския закон, а не управител на махазин или нещо подобно, договорут за управление трябва да е заличен.
Най-отгоре
Анонимен
пт ное 25 2016, 01:34 Цитирай
Гост
За колко време става обработването на документи за борса след работа в Англия подала сам ги на 28.09.2016 все още нямам отговор :(
Най-отгоре
Анонимен
ср дек 21 2016, 12:02 Цитирай
Гост
ako sa se minali po malko ot 3 godini ot obe6tetenieto ot borsata sega imam 9 meseca plateni osigotovki imam li pravo pak na borsa
Най-отгоре
Анонимен
ср яну 04 2017, 06:50 Цитирай
Гост
По кой член да бъда освободен за да имам едногодишна борса след като имам 42 години стаж а ми остават още 3 години до пенсия

Най-отгоре
Анонимен
пт яну 06 2017, 10:01 Цитирай
Гост
Не трябва да е по взаимно съгласие, по Ваше желание или порад виновното Ви поведение. Всичко останало става. Въпросът е дали във Вашия случй всичко е приложимо и дали работодателят ще се навие да плаща повече обезщетения. Иначе най-лесно и евтино е при срочен договор и договор със срок на изпитване.
Най-отгоре
Анонимен
вт яну 17 2017, 06:35 Цитирай
Гост
Здравейте,преди година и половина бях на трудовата борса 4 месеца при напускане на работа по мое желание,след това работих година и 3 месеца на постоянен договор,но сега ни съкращават.Въпроса ми е за какъв срок мога да се регистрирам отново и какво обезщетение ще получавам(60% или минималното от 7лв.на ден).Благодаря предварително.
Най-отгоре
Анонимен
вт яну 17 2017, 07:11 Цитирай
Гост
Мпжете да ве запишете на борсата винаги.
Ако през 15-те палендарни месеца преди регистрацията имате 9 месеца (сумарно) с трудов договор, ще имате право на обезщетение. Обезщетението ще е:
- 4 месеца по 7,20 за работен ден, ако напуснете по свое желание, по взаимно съгласие или с дисциплинатно уволнение
- 60% от средния осигурителен доход през последните 18 (или 24???) месеца, ако от ОТПУСКАНЕТО на последното обезщетение за безработица са минали повече от три години И прекратяването на договора е по инициатива на работодателя или при срочен договор
Най-отгоре
Анонимен
ср яну 18 2017, 07:30 Цитирай
Гост
Здравейте .имам десет месеца в едно предприятие на временен договор съм който изтича на 12месец ако откажа да ми го подновят ще имам ли право да получавам 60% от заплащането си на борсата.Благодаря,
Най-отгоре
XXXXX
ср яну 18 2017, 10:08 Цитирай
Регистриран потребител #2647
Регистриран: пт дек 17 2010, 12:21
съобщения: 918
Най-вероятно "Да". Ако отговаряте на останалите условия за отпускане на обезщеетние и ако през последните три години не сте получавали такова.
За повече подробности - прочетете цялата тема. Аз съм описвала условията поне три пъти.
Най-отгоре

Бърз отговор:

Отиди на страница  1 2 3 ... 16 [17] 18 19 20   Започване на нова тема

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF