http://www.account-bg.info/balansi/

Форуми

Сайт за счетоводство, данъци и осигуряване :: Форуми :: Форум за счетоводство, данъци и осигуряване :: Осигуряване
 
<< Предишна тема | Следваща тема >>
Имам ли право на борса?
Отиди на страница  1 [2] 3 ... 18 19 20 Започване на нова тема
Редактори:account-bg.info
Автор Отговор
Анонимен
ср яну 18 2012, 03:45 Цитирай
Гост
Логиката е че не сте напуснали по собствено желание, а по инициатива на работодателя.
Най-отгоре
Анонимен
чт юли 05 2012, 08:10 Цитирай
Гост
imam li pravo naborsa za pove4e 0t 4 meseca ot kak sam bil na borsa se minalo 3 godini zapovetd za osvobojdavaneto mi e 4l.328al.1,t2
Най-отгоре
XXXXX
чт юли 05 2012, 11:23 Цитирай
Регистриран потребител #2647
Регистриран: пт дек 17 2010, 02:21
съобщения: 918
Щом са минали повече от 3 г от последната ти "борса" и си освободен по 328 ал.1 т.2 - имаш право на "пълна борса" -според общия трудов стаж и дохода от последните 24 месеца
Изисква се да имаш 9 /може и не последователни/ от последните 15 месеца с трудов договор, да не си пенсионер по възраст, да не си осигърен на друго основание
Най-отгоре
Анонимен
нд окт 21 2012, 12:17 Цитирай
Гост
Имам ли право на борса ако съм напуснала работа и в същото време съм студентка ?
Най-отгоре
Анонимен
нд окт 21 2012, 12:25 Цитирай
Гост
Анонимен написа ...

Имам ли право на борса ако съм напуснала работа и в същото време съм студентка ?

Не, нямате право.
Най-отгоре
XXXXX
нд окт 21 2012, 10:28 Цитирай
Регистриран потребител #2647
Регистриран: пт дек 17 2010, 02:21
съобщения: 918
Анонимен написа ...

[Не, нямате право.

И това на какво основание?
Вижте КСО чл.54а
"Редовен студент" не е основание за задължително осигуряване по чл. 4 от КСО. Не бъркайте нещата със здравното осигуряване.
Изискването е както за всички други девралотни - от последните 15 месеца да има 9 месеца /може и разпокъсано/ с осигуровки за безработица. Това може да бъде ТД на 3,4,...8 часа /на 2 часа е спорно/ а също и ДУ/к//


[ Редактирано нд окт 21 2012, 10:55 ]
Най-отгоре
zeinep
пт окт 26 2012, 08:56 Цитирай
Регистриран потребител #6131
Регистриран: пт окт 26 2012, 08:40
съобщения: 3
Здравейте, интересуваме дали мога да се регистрирам в бюрото по труда за борса понеже съм работила във Великобритания имам 9 работни месеца за последните 15 месеца и какви документи ще ми са нужни да представя.
Най-отгоре
Анонимен
пт окт 26 2012, 09:59 Цитирай
Гост
Би трябвало да имате право, обаче какви документи ви трябват нямам представа, трябва да попитате в бюрото по труда.
Най-отгоре
zeinep
пт окт 26 2012, 10:18 Цитирай
Регистриран потребител #6131
Регистриран: пт окт 26 2012, 08:40
съобщения: 3
Благодаря за бързия отговор и все пак искам да попитам и дали има граници за записване понеже съм приклучила работа на 15.10.2012 и са минали почти 10 дни. да не би да съм закъсняла със регистрирането.
Най-отгоре
Александрова
пн ное 12 2012, 08:06 Цитирай
Гост
Здравейте, работя в частния сектор. При повече от 25 години трудов стаж, по кой член е най - добре да ме съкрати работодателя ми, така, че да имам право на обезщетение от трудовата борса?
Предварително благодаря за консултацията !
Най-отгоре
Анонимен
вт ное 13 2012, 12:19 Цитирай
Гост
Здравейте! Имам ли право на обещетение от ТБ при положение, че последните 7 месеца съм била на ТД, а преди това самоосигуряващо се лице около 1 година?
Най-отгоре
Анонимен
вт ное 13 2012, 12:33 Цитирай
Гост
Анонимен написа ...

Здравейте! Имам ли право на обещетение от ТБ при положение, че последните 7 месеца съм била на ТД, а преди това самоосигуряващо се лице около 1 година?


Не, няма да имате право на борса, защото нямате платени осигуровки за безработица за 9 от последните 15 месеца.
Най-отгоре
Анонимен
нд дек 02 2012, 03:16 Цитирай
Гост
Здравейте, изпуснах един подпис на борсата, губя обещетението само за този месец или изобщо вече съм изключена от борсата и губя всички останали месеци
Най-отгоре
едно момиче
ср дек 05 2012, 11:49 Цитирай
Гост
Здравейте,искам да ви попитам,като не са изтекли 3г от последната борса,а съм на договор с срок за изпитване по чл.70 в връзка с чл.68 ал.1 т.2 КТ и по точно до свършване на определената работа.Вече мина 1г,но не съм подписвала друг договор и се очаква съкращение,въпреки че не е завършена работата до края.Въпросът ми е като не са минали 3г от последното ми обещетение,но имам 9м от последните 15м.дали ще взимам обещетение от борсата.В сайта на НОЙ условията,които са посочени за право на обещетение е да имаш 9м. от последните 15м.Не е посочено това условие да са минали 3г.Моля,за отговор.Благодаря,предварително.Извинете ме,ако съм поставила моето питане на грешно място,но се нуждая от бърз отговор.
Най-отгоре
Анонимен
ср дек 05 2012, 12:09 Цитирай
Гост
Чл. 54б ал. 4 от КСО:

(4) Безработните лица, придобили право на парично обезщетение по чл. 54а преди изтичането на три години от предходно упражняване на правото на обезщетение за безработица, получават минималния размер на обезщетението за срок 4 месеца.


т.е. имате право на 4 месеца минимално плащане от борсата.
Най-отгоре
Анонимен
ср дек 05 2012, 12:32 Цитирай
Гост
Много Ви благодаря,за отговора.В НОЙ ми казаха,че няма да получа,защото не са изтекли 3г.След това потърсих ифно в нета и видях,че има някаква надежда.За съжаление няма да взимам много,въпреки голямата ми заплата,но пак е в помощ и минималното плащане,което предполагам е към 150лв.Благодаря отново за бързият отговор.
Най-отгоре
Анонимен
ср дек 12 2012, 04:03 Цитирай
Гост
Здравейте, от март април до сега-съм сменил 3 работи,общо стажа ми е 5 месеца и 17 дена ,никога не съм взимал обезщетения от борсата - искам да попитам - полага ли ми се някакво ?
Благодаря!
Най-отгоре
Анонимен
ср дек 12 2012, 04:28 Цитирай
Гост
Анонимен написа ...

Здравейте, от март април до сега-съм сменил 3 работи,общо стажа ми е 5 месеца и 17 дена ,никога не съм взимал обезщетения от борсата - искам да попитам - полага ли ми се някакво ?
Благодаря!

Ако тези 5 месаца са ви единствения стаж през живота - не ви се полага нищо от борсата.
Най-отгоре
Анонимен
пт яну 04 2013, 01:18 Цитирай
Гост
Здравейте искам да знам , колко години трябва да са минали от последният път в който съм била на борса,за да имам право на нова. Има ли значение дали е била платена или не предишният път2
Най-отгоре
XXXXX
пт яну 04 2013, 01:47 Цитирай
Регистриран потребител #2647
Регистриран: пт дек 17 2010, 02:21
съобщения: 918
Изискването е през последните 15 календарни месеца да имате най-малко 9 с вноски за безработица /трудов договор, договор за управление/.
Ако сте получавали обезщетение за безработица през последните 3 години и отговаряте на горното условие -ще вземате минимума 4 месеца по 7,20 на работен ден/, независимо от начина на прекратяване на трудовия договор и от това, колко месеци са минали от предишното обезщетение.
Ако не сте получавали обезщетение за безработица /"неплатена борса"/ - това няма да се отрази на анчина на получаване на предстоящото обезщетение. Изискването 9 от 15 важи при всички случай.
Най-отгоре

Бърз отговор:

 

Отиди на страница  1 [2] 3 ... 18 19 20   Започване на нова тема

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF
Powered by e107 Forum System
Гласувате за нашия сайт в мрежата на Google +1
Custom Search
 

Здравей

Потребител:

Парола:


Помни ме

[ ]
[ ]
 
Описание на счетоводните сметки
454 Разчети за данъци върху доходи на физически...

Чрез сметка 454 предприятията отчитат сметните си отношения за...


203...

Чрез сметка 203 се отчитат сградите с производствено и...


692 Разходи за глоби и...

Чрез сметка 692 се отчитат всички видове глоби, неустойки и щети,...


603 Разходи за...

Чрез сметка 603 се отчитат начислените амортизации на дълготрайни...


Към списъка с всички статии
Време за изпълнение:0.0586 сек.,0.0133 от тях за заявки.БД заявки:35. Сървър памет:4,834kb