http://www.account-bg.info/balansi/

Форум за счетоводство, данъци и осигуряване

Сайт за счетоводство, данъци и осигуряване :: Форуми :: Тема на деня :: Актуални теми :: В отговор на: неподадена декларация обр.1010А
Твоето име:
Отговор:


Прикрепи файл / снимка
Файл за прикрепване Внимание
- разрешени типове файлове за прикрепване: | .zip | .gz | .jpg | .png | .gif | .pdf | .doc | .xls | .rar | .arj | .ods | .odt | .rtf | .txt | .sxc |
Всички други прикрепени файлове ще бъдат изтрити.
Максимална големина: 8M

Отиди:

Заглавие
vodoley
Публикувал: пт юни 27 2014, 07:25
Здравейте,

имам следния проблем. Забравих да подам декларация образец 1010А за липса на дейност на моето неработещо ЕООД за 2013 г и сега ми е доста притеснено. Въпросът ми е следния. Какво да направя, дали да отида и да се " предам" с надеждата да мина с предупреждение или да си трая и да се надявам да ми се размине?
И при подаването на същата декларация следващата година няма ли да открият нарушението тогава, ако не са го открили по-рано ?

Благодаря ви предварително.
Последни отговори
vodoley
Публикувал: нд юни 29 2014, 08:01
Благодаря ви много за отговорите. Поуспокоих се , че от няколко дни сън не ме хващаше. А иначе относно възможността да подновя дейността на фирмата (която не работи от 4-5 год.), за сега нямам никакви намерения а и идеи. Но дори и да възникнат в бъдеще, по-скоро ще отворя друга фирма , а настоящата ще я закрия след две години.
Още веднъж благодаря на И в. М и н к о в и Гост.

Успех.
Анонимен
Публикувал: сб юни 28 2014, 05:55
ако накога ще упражнявате дейност ще ви хванат .мин.година имахме такъв случай подадохме със закъснение -нямаше глоба само акт издадоха за нарушение ,но пишеше че фирмата не е упр.дейност и няма приход -съответно не е ощетила бюджета и само предупредиха ,че при повторно нарушение ще има санкция.Глоба нямаше.Така че вие си решете .Всеки греши-вие с нищо не сте ощетили никой .
Иван Минков
Публикувал: сб юни 28 2014, 05:09
Не правете нищо - ако ви хванат, хванат. Аоко не се "предадете" доброволно има някакъв шанс и да ви се размине.
А шанса да ви хванат следващата година като подавате декларация е никакъв.
Гласувате за нашия сайт в мрежата на Google +1
Custom Search
 

Здравей

Потребител:

Парола:


Помни ме

[ ]
[ ]
 
Описание на счетоводните сметки
692 Разходи за глоби и...

Чрез сметка 692 се отчитат всички видове глоби, неустойки и щети, начислени на доставчици, клиенти, транспортни и други предприятия за...


722 Приходи от дялово...

Чрез сметка 722 се отчитат получените дивиденти от притежавани финансови дълготрайни активи. Аналитичното отчитане към сметка 722 може...


705 Приходи от...

Чрез сметка 705 се отчита частта от финансиранията, която се признава за приход за съответния отчетен период. Сметка 705 се дебитира при...


301...

Чрез сметка 301 се отчита доставката на материали и стоки по цена на придобиване. По дебита на сметка 301 се отразява покупката на...


Към списъка с всички статии
Време за изпълнение:0.0805 сек.,0.0287 от тях за заявки.БД заявки:28. Сървър памет:2,598kb