http://www.account-bg.info/balansi/

Форум за счетоводство, данъци и осигуряване

Сайт за счетоводство, данъци и осигуряване :: Форуми :: Тема на деня :: Актуални теми :: В отговор на: съставител на финансови отчети
Твоето име:
Отговор:

Прикрепи файл / снимка
Файл за прикрепване Внимание
- разрешени типове файлове за прикрепване: | .zip | .gz | .jpg | .png | .gif | .pdf | .doc | .xls | .rar | .arj | .ods | .odt | .rtf | .txt | .sxc |
Всички други прикрепени файлове ще бъдат изтрити.
Максимална големина: 8M

Отиди:

Заглавие
1211
Публикувал: нд яну 26 2014, 01:06
Здравейте, извършвам фризьорски услуги от 2005 г. Завършила съм Стопанско управление. Според Вас мога ли да си подписвам финансовите отчети сама?
Последни отговори
millla
Публикувал: ср юни 12 2019, 07:20
Има три категории лица, които могат да бъдат съставители на ГФО:
1. Физически лица (професионални счетоводители), които трябва да отговарят на изискванията за минимална степен на завършено образование и съответстващ към него действителен стаж по специалността
2. Счетоводни предприятия
3. Третата категория съставители на финансови отчети са самите собственици или съдружници в отчитащото се предприятие, без за тях да се изисква да имат завършено образование и съответстващ към него действителен стаж по специалността
Повече инфо в сайта на счетоводна кантора Профирмс: https://profirms.bg/schetovodni-uslugi/
vmone
Публикувал: чт фев 06 2014, 03:45
Според мен, ако сте извършвали дейностите присъщи на "оперативен счетоводител" в дружеството ви, дори и безвъзмездно, отговаряте на изискванията за съставител на ГФО.
Анонимен
Публикувал: чт фев 06 2014, 12:44
Не можете да сте съставител на ГФО поради липсата на ценз. Каква е специалността ви от стопанското управление.
Анонимен
Публикувал: нд яну 26 2014, 03:07
Логично стац във фирма извършваща фризьорски услуги да не се зачита за стаж по специалност "счетоводствоо"
XXXXX
Публикувал: нд яну 26 2014, 02:02
Ако чрез собствената си фирма извършвахте счетоводни услуги -със согурност стажа щеше да се признава, но в твоя случай не мога да дам категоричен отговор.
Анонимен
Публикувал: нд яну 26 2014, 01:36
Имам предвид дали осигурителния стаж в собствената ми фирма са признава...
XXXXX
Публикувал: нд яну 26 2014, 01:20
Чл. 35. (1) Съставител на финансов отчет може да бъде лице, което отговаря на посочените изисквания за задължителна минимална степен на завършено образование и съответстващ към него професионален стаж, както следва:
1. с висше счетоводно-икономическо образование и стаж в областта на счетоводството, външния, вътрешния одит и финансовата инспекция, данъчните ревизии или като преподавател по счетоводство и контрол, съответно:
а) при магистърска степен - 2 г.;
б) при бакалавърска степен - 3 г.;
в) при степен "специалист" - 4 г.;
2. с друго висше икономическо образование и 5 г. стаж в областта на счетоводството, външния, вътрешния одит и финансовата инспекция, данъчните ревизии или като преподавател по счетоводство и контрол;
3. със средно икономическо образование и 8 г. стаж като счетоводител.

Това са изискванията за съставител на ГФО. Доколкото ми е известно стопанското управление е икономическа кпециалност. Пресметнете какъв стаж в областта на счетоводството имате и дали е достатъчен според степента на образованието Ви. Най-накрая преценете практическите си възможности.
Това е.
Гласувате за нашия сайт в мрежата на Google +1
Custom Search

Здравей

Потребител:

Парола:

Помни ме

[ ]
[ ]

Описание на счетоводните сметки
724 Приходи от валутни...

Чрез сметка 724 се отчитат положителните разлики от промяна на валутните курсове при обмяна на валута и при други валутни...

629 Други финансови...

Чрез сметка 629 се отчитат финансови разходи, които не са отразени по останалите сметки от групата. Сметка 629 се дебитира със сумите на...

112 Преоценъчни...

Чрез сметка 112 се отчитат резервите от преоценка на дълготрайните активи на предприятието. Към сметка 112 може да се открият следните...

498 Други...

Чрез сметка 498 предприятията отчитат вземанията си от трети лица по операции, които не са обхванати от другите сметки в...

Към списъка с всички статии
Време за изпълнение:0.0894 сек.,0.0178 от тях за заявки.БД заявки:28. Сървър памет:2,667kb